Partnerzy serwisu:

Dolnośląskie. Konsultacje społeczne projektu planu transportowego

Rafał Jasiński 26.08.2014

Dolnośląskie. Konsultacje społeczne projektu planu transportowego
pociag w Trzebnicyfot. Rafał Jasiński
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego czeka na opinie na temat projektu „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla województwa dolnośląskiego”. Obowiązek przeprowadzenia konsultacji społecznych na organizatorów transportu zbiorowego nakłada ustawa.
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ogłosił, że do 8 września prowadzi konsultacje społeczne projektu regionalnego planu transportowego. Organ administracji zachęca do zapoznania się z dokumentem i wyrażenia opinii na jego temat. Można to zrobić za pośrednictwem poczty elektronicznej lub wysyłając „list tradycyjny”. Projekt dokumentu oraz więcej informacji o sposobie wyrażenia opinii można znaleźć tutaj.

Obowiązek opracowania planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego nakłada na wybrane jednostki samorządu terytorialnego ustawa o publicznym transporcie zbiorowym. W dokumencie określa się m.in. zasady organizacji rynku przewozowego oraz sieć komunikacyjną, na której będą prowadzone przewozy o charakterze użyteczności publicznej. Plan zawiera prognozę potrzeb przewozowych oraz rodzaj środków komunikacji zbiorowej, które mają najlepiej zaspokajać potrzeby przewozowe. Znajdują się w nim także zapisy dotyczące finansowania usług przewozowych. Wskazane są również wytyczne w zakresie standardu usług przewozowych, w tym w zakresie informacji pasażerskiej i potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przy opracowaniu dokumentu właściwe organy zobowiązane są uwzględnić wiele uwarunkowań, w tym rozstrzygnięcia zawarte w krajowym planie transportowym i regionalnych dokumentach strategicznych. Bierze się również pod uwagę sytuację społeczno- gospodarczą województwa oraz wpływ na środowisko transportu.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Plany transportowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony