Partnerzy serwisu:

Do Zduńskiej Woli przyjadą autobusy Iveco

Jakub Dybalski 22.08.2016

Do Zduńskiej Woli przyjadą autobusy Iveco
MPK Zduńska Wolafot. Lichen99, lic. CC BY-SA 3.0 pl
MPK w Zduńskiej Woli rozstrzygnęło przetarg na dziesięcioletnią dzierżawę niskowejściowych autobusów miejskich. Dostarczy je mLeasing w konsorcjum z ABP Bus & Coach, czyli firmą która jest dystrybutorem włoskich autobusów Iveco.
Przedmiotem zamówienia jest sześć autobusów minimum 10,5–metrowych, posiadających niską podłogę od początku pojazdu do końca drugich drzwi (drzwi ma być troje, w układzie 2–2–1). Muszą pomieścić co najmniej 90 pasażerów z czego 30 na miejscach siedzących. Zamawiający zażyczył sobie jednoczęściowej szyby przedniej. Silnik ma spełniać normę emisji spalin Euro 6, autobusy mają być wyprodukowane w 2015 lub 2016 r.

Oferta ABP jest jedyna jaką złożono w ogłoszonym jeszcze wiosną przetargu. Przewoźnik ze Zduńskiej Woli zapłaci za 120-miesięczną dzierżawę pojazdów 7 803 203,76 zł brutto czyli znacznie więcej niż pierwotnie zakładano. Wstępnie w przetargu planowano wydać na usługę nieco mniej niż 5,25 mln zł netto, czyli niecałe 6,5 mln zł brutto.

W przetargu cena stanowiła kryterium ważne w 95 proc., a pozostałe punkty można było uzyskać za odpowiednio niskie zużycie energii. W MPK zakładają, że każdy z autobusów przejedzie przez 10 lat ok. 800 tys. km. W Zduńskiej Woli dziś dziesięć linii jest obsługiwanych przez ok. 30 pojazdów.

Zwycięzca przetargu ma 5 miesięcy na dostawę pojazdów. Czas dzierżawy liczy się od momentu dostarczenia autobusów.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony