Partnerzy serwisu:

Do Wiednia trafi ponad 400 nowych autobusów od Mercedesa

Przemysław Farsewicz 23.04.2021

Do Wiednia trafi ponad 400 nowych autobusów od Mercedesa
fot. Wiener Linien/Manfred Helmer
Udział producenta autobusów Mercedes-Benz w wiedeńskim transporcie publicznym dalej pozostanie 100-procentowy. Po siedmiu latach od ostatniego zamówienia ponownie zwycięża w megaprzetargu na dostawy pnad 400 autobusów o trzech różnych długościach.
ała flota autobusowa Wiener Linien zostanie całkowicie zreorganizowana do 2027 roku. To za sprawą dużego zamówienia na zakup ponad 400 autobusów między 2022 a 2027 rokiem. Po raz kolejny pojazdy do stolicy Austrii dostarczy Mercedes-Benz – a dokładnie będą to produkty Citaro. Obecne autobusy z silnikiem diesla, zgodnie z umową, po ośmiu latach eksploatacji trafią z powrotem do producenta.

Zamówienie obejmuje dostawy 78 autobusów standardowych o długości 12 metrów, 225 autobusów przegubowych o długości 18 metrów oraz 57 czteroosiowych autobusów CapaCity o długości 19,7 m.

Wszystkie pojazdy będą wyposażone w drzwi przesuwne, które optymalizują przepływ pasażerów na przystankach autobusowych. Pojazdy mają być zgodne z wymogami Euro 6. Jak podkreślał już wcześniej Wiener Linien, autobusy z silnikiem diesla Euro 6 pozostaną podstawą miejskiego transportu, ale w ciągu najbliższych kilku lat nacisk zostanie położony na stosowanie syntetycznego oleju napędowego jako przyjazną dla klimatu alternatywę.

– Wymagania wobec autobusów są ogromne. Dotychczasowe pojazdy spisują się świetnie. Wspólnie z producentem nadal będziemy zapewniać pasażerom dotarcie do celu w sposób przyjazny dla środowiska, szybki i wygodny – mówi Günter Steinbauer, dyrektor zarządzający Wiener Linien.

Wiedeń liczy 1,9 miliona mieszkańców, co oznacza, że jedna czwarta wszystkich Austriaków mieszka w stolicy kraju. Do obsługi wszystkich podróży wykorzystywana jest flota składające się w całości z produktów Mercedes-Benz. Jak podaje organizator wiedeńskiego transportu publicznego, każdego dnia autobusy pokonują dystans ponad 100 000 km, co stanowi 2,5-krotność długości opowiadającej podróży dookoła świata (liczona jako ok. 70 tys. km).
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony