Partnerzy serwisu:

Do Sieradza autobusy dostarczy Solaris?

Witold Urbanowicz 07.03.2019

Do Sieradza autobusy dostarczy Solaris?
fot. KF
MPK w Sieradzu prowadzi przetarg na trzy autobusy klasy midi o napędzie spalinowym. W postępowaniu wystartował jedynie Solaris.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa trzech autobusów, posiadających całkowicie niską podłogę na całej długości bez stopni poprzecznych wzdłuż całego ciągu komunikacyjnego. Mają być jednoczłonowe, o długości od 9 m do 10,5 m, z silnikiem spełniającym normę emisji zanieczyszczeń Euro 6 i o mocy minimum 180 kW.

Autobusy muszą pomieścić co najmniej 65 pasażerów z czego 20 na miejscach siedzących. W środku powinno znaleźć się miejsce na wózek inwalidzki lub dziecięcy. Zamawiający ma dość elastyczne podejście do liczby drzwi. Preferowane jest troje drzwi w układzie 2-2-2, ale dopuszcza się też 1-2-2, 2-2-0, a nawet 1-2-0.

Dzisiaj (7 marca) minął termin składania ofert. Budżet określony został na kwotę 3,137 mln zł brutto. Wystartował jedynie Solaris z ofertą na kwotę 3,197 mln zł brutto. W tej sytuacji rozstrzygnięcie przetargu wydaje się formalnością.

Pierwszy autobus miałby dotrzeć do Sieradza do końca września, a kolejny – do końca grudnia. Ostatni autobus przyjedzie do końca marca 2020 r.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony