Partnerzy serwisu:

Do Siedlec przyjadą dwa nowe Solarisy. Umowa podpisana

Witold Urbanowicz 26.03.2021

Do Siedlec przyjadą dwa nowe Solarisy. Umowa podpisana
fot. Solaris
MPK w Siedlcach podpisało umowę z Solarisem na dostawy dwóch ok. 10-metrowych autobusów i zaakceptowało ofertę Solarisa. Pojazdy powinny pojawić się u przewoźnika już w I połowie października.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch autobusów o długości 10,1-10,6 m, mieszczących min. 80 pasażerów, z czego 18-21 na miejscach siedzących (w tym min. osiem dostępnych z poziomu niskiej podłogi). Dopuszczane są drzwi w układzie 2-2-2 lub 1-2-2 (szerokość drzwi pojedynczych – min. 750 mm, podwójnych – 1200 mm). Autobusy mają posiadać płaską podłogę, z wejściem na wysokości 320 mm. Wymagany jest silnik o mocy 180-220 kW, spełniający normę Euro 6. Przewidziano wentylację, ogrzewanie i klimatyzację całego pojazdu. Wyposażenie obejmuje monitoring, porty USB do ładowania urządzeń mobilnych, tablice informacyjne LED i LCD, system automatycznych zapowiedzi głosowych, kasowniki.

Oferty poznaliśmy na początku lutego. Wystartował jedynie Solaris, który zaproponował dwa pojazdy Urbino 10 za kwotę 2,273 mln zł brutto. To mniej niż zakładał budżet, określony na kwotę 2,312 mln zł brutto. Jeszcze w lutym oferta została zaakceptowana.

Przewoźnik podpisał umowę z producentem 22 marca. Na dostawy przeznaczono 200 dni, co oznacza, że nowe pojazdy powinny przyjechać do Siedlec w I połowie października 2021 r.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony