Partnerzy serwisu:

Do Pilzna pojadą tramwaje XXL. Rusza przetarg

Witold Urbanowicz 25.03.2021

Do Pilzna pojadą tramwaje XXL. Rusza przetarg
fot. MJ
PMDP, operator komunikacji w Pilźnie, ogłosił przetarg na dostawę tramwajów XXL o długości do 42 m. Wozy te mają być wykorzystywane na obleganej linii nr 4 od 2024 r.
W ostatnich latach Pilzno sukcesywnie odnawiało swój tabor. – Do 2019 roku eksploatowaliśmy głównie tramwaje z rodziny T3 i jej zmodernizowane warianty. Większość tramwajów tej rodziny osiąga już swój założony wiek służby, a na dłuższą metę tramwaje te mają wyższe koszty eksploatacji niż nowe wagony ¬– mówi Miroslav Macháň, dyrektor ds. transportu w PMDP. ¬– Pierwszym kamieniem milowym w 2019 roku był rozpoczęcie dostaw 16 tramwajów EVO2 i ta dostawa zostanie zakończona w tym roku. Ponadto w tym roku dołączymy do naszej floty pierwsze dwa dwukierunkowe tramwaje 40T. Ewentualne dostawy opcji typu 40T zapewniają odnowienie taboru w perspektywie tylko do 2023 roku, dlatego konieczne jest ciągłe kontynuowanie odnawiania – dodaje.

– Obecnie ogłaszamy przetarg na odnowienie taboru tramwajowego w okresie od 2024 do 2030 roku. W sumie liczymy na 24 pojazdów o dużej pojemności w szacunkowej cenie od 77 do 80 mln CZK za tramwaj i przy założeniu wykorzystania dotacji – opisuje Roman Zarzycký, pierwszy zastępca burmistrza i prezes zarządu PMDP. –Zakładamy, że zostanie dostarczonych do 12 tramwajów dwukierunkowych w celu zapewnienia obsługi linii 4 w przypadku remontów i zamknięć – wskazuje.

Tramwaje o długości do 42 metrów i pojemności co najmniej 240 pasażerów powinny być w pełni niskopodłogowe, posiadać klimatyzację, nowoczesny system informacji, obrotowe wózki. Wymagane są szerokie przejścia między siedzeniami. PMDP wymaga również między innymi systemu antykolizyjnego zapobiegającego kolizji z innym tramwajem, asystenta bezpieczeństwa do monitorowania prędkości na łukach oraz systemu automatycznego zliczania pasażerów.

Pierwsze tramwaje powinny przyjechać w ciągu trzech lat od podpisania umowy.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony