Partnerzy serwisu:

Do Łomży pojadą chińskie elektrobusy

Witold Urbanowicz 26.10.2021

Do Łomży pojadą chińskie elektrobusy
fot. UM Lidzbark Warmiński
Miasto Łomża rozstrzygnęła przetarg na dostawę dwóch 12-metrowych elektrobusów ze stacją ładowania. Jeśli nie będzie odwołań, mieszkańców będą wozić pojazdy chińskiej firmy Yutong. Na realizację zamówienia przeznaczono 12 miesięcy.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch fabrycznie jednoczłonowych elektrobusów oraz dwustanowiskowej stacji ładowania autobusów elektrycznych wraz z magazynem energii połączonym z punktami ładowania na terenie zajezdni MPK. Zamówienie jest podzielone na dwie części.

Zamawiający wymaga autobusu o długości 11-12,2 m, które pomieszczą min. 70 pasażerów, z czego 20 na miejscach siedzących. Wymagany układ drzwi to 2-2-2, z czego drugie i trzecie powinny być odskokowo-przesuwne. W pojeździe znajdą się nagłośnienie, gniazda USB do ładowania urządzeń mobilnych, wyświetlacze LED i LCD, monitoring. Wymagane są silnik elektryczny (lub zespół silników elektrycznych) o mocy min. 160 kW. Wymagany zasięg to 140 km. Przewidziano ładowanie plug-in. Wymagana minimalna pojemność baterii (akumulatorów) trakcyjnych wynosi 160kWh.

Stacja ładowania zostanie zbudowana w układzie: jedna ładowarka o mocy wyjściowej 80kW z podziałem na dwa stanowiska ładowania po 40kW.

Termin składania ofert minął w sierpniu. O dostawę elektrobusów ubiegały się trzy firmy. Dziś (26 października) Łomża wskazała zwycięzcę – została nim firma Busnex Poland, reprezentujący chińską firmę Yutong. Była to zarazem najtańsza propozycja – na kwotę 5,661 mln zł brutto. Infrastrukturę do ładowania dostarczy natomiast Ekoenergetyka-Polska z Zielonej Góry, która zaproponowała kwotę 1,577 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony