Partnerzy serwisu:

Do Gorzowa przyjechały kolejne nowe autobusy

inf. pras 21.12.2021

Do Gorzowa przyjechały kolejne nowe autobusy
fot. Jan Wojtanowski
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie ma dwa nowe autobusy. To hybrydowe pojazdy Solaris Urbino 12, zakupione dzięki unijnemu dofinansowaniu.
– To kolejny krok na drodze do zmiany jakości transportu publicznego w Gorzowie. Od kilku lat staramy się go zmieniać dla pasażerów, a wymiana taboru MZK jest kluczowym elementem tego procesu – powiedziała w poniedziałek wiceprezydent Iwona Olek.

Autobusy z podpoznańskiej firmy Solaris o długości 12 metrów są wyposażone m.in. w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, defibrylator, ładowarki USB dla pasażerów, system zapowiedzi przystankowych oraz system monitoringu wizyjnego.

Pojazdy zostały zakupione przez Miejski Zakład Komunikacji w ramach projekt pt. „System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wlkp.- tabor autobusowy 2020 ”. Projekt zakłada zakup 2 szt. klimatyzowanych autobusów niskopodłogowych z napędem hybrydowym, wyposażonych w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz spełniających wymagania normy EURO 6d. Obok modernizacji floty, celem projektu jest również ograniczenie emisji zanieczyszczeń odprowadzanych do powietrza jak i emisji gazów cieplarnianych, tj. CO2.

Wartość całkowita projektu to ponad 2,8 mln złotych, a dofinansowanie: 1,5 miliona złotych.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Mobilność
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony