Partnerzy serwisu:

Do Elbląga trafi 400. tramwaj Modertransu

Witold Urbanowicz 22.01.2020

Do Elbląga trafi 400. tramwaj Modertransu
fot. Modertrans
W drodze do Elbląga jest trzeci nowy tramwaj. To zarazem 400. pojazd, wyprodukowany (bądź zmodernizowany) przez Modertrans, o czym przypominać będzie napis na szybie.
Niedawno do Elbląga trafiły dwa najnowsze wagony, wyprodukowane przez Modertrans. To wyjątkowe pojazdy: Elbląg jest pierwszym miastem, które zdecydowało się na zakup nietypowych – jak na Polskę – tramwajów jednoczłonowych z niską podłogą. Teraz w drodze do jednego z dwóch miast tramwajowych w województwie warmińsko-mazurskim jest trzeci pojazd, który na miejsce ma dotrzeć w czwartek 23 stycznia. Nowe tramwaje zaczną wozić pasażerów w lutym.

Jednocześnie Modertrans chwali się, że dostarczany pojazd jest 400. wyprodukowanym przez spółkę tramwajem. Choć pod pojęciem „wyprodukowanym” należy rozumieć też pojazdy zmodernizowane i wyposażone w niskopodłogowy człon, a nie wyłącznie nowe pojazdy. Producent za zgodą Tramwajów Elbląskich umieścił z tej okazji okolicznościowy napis na szybie.

W tej chwili – oprócz dostaw dla Elbląga, gdzie trafić ma w sumie pięć jednoczłonowych wozów – Modertrans realizuje podobne zamówienie dla Tramwajów Śląskich. Producent wygrał też przetarg w Łodzi,


fot. Modertrans
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony