Partnerzy serwisu:

Do Brna trafi kolejnych 20 trolejbusów Škoda-Solaris

Witold Urbanowicz 29.07.2021

Do Brna trafi kolejnych 20 trolejbusów Škoda-Solaris
fot. Škoda
Brno kontynuuje działania na rzecz odnowy taboru trolejbusowego. Miasto zdecydowało się na wykorzystanie opcji z umowy na dostawy 20 pojazdów Škoda 27Tr i dokupuje kolejnych 20 trolejbusów.
– Wyprodukujemy w sumie czterdzieści przegubowych trolejbusów dla Brna, które zastąpią starsze typy pojazdów. Trolejbusy są ważnym środkiem transportu dla wielu miast w Czechach i Europie, co w dłuższej perspektywie przyczynia się do zmniejszenia emisji w transporcie. Cieszymy się, że Brno również podąża tą ścieżką – mówi Radek Kapr, kierownik sprzedaży Škoda Electric.

Pojazdy powstają z wykorzystaniem nadwozia Solaris Trollino. Przegubowe trolejbusy o długości 18 m pomieszczą ponad 120 pasażerów. Pojazdy są klimatyzowane. Dostawa pierwszych dwudziestu trolejbusów planowana jest na przełom 2021 i 2022 roku, druga część floty, zamówionej w ramach opcji, przyjedzie do Brna pod koniec 2022 roku.

Jak podkreśla producent, Škoda Electric z grupy Škoda Transportation jest największym europejskim producentem trolejbusów. Dostarczyła dotąd na rynek krajowy i zagraniczny ponad 14,5 tys. trolejbusów. Czeskie trolejbusy jeżdżą w około trzydziestu krajach na całym świecie – w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Warto jednak pamiętać, że nowsze pojazdy często wykorzystują komponenty Solarisa.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony