Partnerzy serwisu:

Dniepr: Trzy ostatnie zamówione trolejbusy są już w zajezdni

Rafał Dybiński 27.07.2020

Dniepr: Trzy ostatnie zamówione trolejbusy są już w zajezdni
dniprorada.gov.ua
Dniepr otrzymał 21 lipca ostatnią partię zamówionych trolejbusów. Trzy pojazdy trafiły już do jednej z miejskich zajezdni – poinformowano w oficjalnym komunikacie jednego z głównych ośrodków Ukrainy.
Zamówienie dotyczyło w sumie 33 trolejbusów wyprodukowanych w Południowym Zakładzie Budowy Maszyn w Dnieprze, który planuje rozbudowę sieci tras o nową linię na osiedle Prydniprowsk. Pojazdy zakupione z funduszy Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju dostarczane były od ośmiu miesięcy.

– To, co było pięć lat temu i to, co jest teraz, to niebo i ziemia. Teraz nie jest wstydem jeździć trolejbusem, a wręcz przeciwnie, czujesz się jak człowiek. Są czyste i przestronne. Niech kupują takich jak najwięcej – przyznała zachwycona Wiktoria Dmytriwna, mieszkanka ośrodka nad Dnieprem.

– Sprzęt jest montowany w naszej fabryce na miejscu. Każdego dnia dzięki temu pracuje około stu osób – podkreślił Serhij Wojt, prezes Piwdenmaszu.

Klimatyzowane i niskopodłogowe trolejbusy Dnipro-T-203 mają autonomiczny zasięg dwóch kilometrów. Wyposażone są również w składaną rampę, umożliwiającą bezpieczny wjazd na pokład osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Pojazdy rozwijają maksymalną prędkość 65 km/h i posiadają również monitoring, tablice informacyjne i gniazda USB.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony