Partnerzy serwisu:

Dniepr i Krzywy Róg kupują nowe tramwaje

Witold Urbanowicz 18.08.2021

Dniepr i Krzywy Róg kupują nowe tramwaje
fot. Олег Тоцкий (tov-tob), lic. CC BY-SA 3.0
Władze obwodu dniepropetrowskiego ogłosiły przetarg na zakup nowych tramwajów dwukierunkowych dla Dniepru i Krzywego Rogu za łączną kwotę 1 mld 200 mln hrywien (175,2 mln zł). W sumie 18 nowych, w pełni niskopodłogowych pojazdów ma zostać dostarczonych do końca przyszłego roku.
W sumie planowany jest zakup 18 tramwajów dwukierunkowych za kwotę 1,2 mld hrywien, co w przeliczeniu na jeden pojazd daje kwotę ok. 66,7 mln hrywien (ok. 9,7 mln zł). Pojazdy mają być nowe – wyprodukowane nie wcześniej niż w tym roku.

Trzyczłonowe pojazdy mają być w pełni niskopodłogowe, z wejściem na wysokości maks. 370 mm. Nachylenie podłogi w miejscach przeznaczonych dla pasażerów stojących nie powinno przekraczać 8%. Długość trójczłonowych tramwajów określono na 27 m (co de facto eliminuje Pesę z 26-metrowym Fokstrotem dla Kijowa). Szerokość określono na maks. 2,5 m. Po obu stronach tramwaju przewidziano co najmniej cztery pary drzwi dwuskrzydłowych o szerokości min. 1300 mm i dwie pary drzwi jednoskrzydłowych o szerokości min. 850 mm. Pojemność określono na 200 pasażerów (przy normie pięć osób na metr kwadratowy), w tym co najmniej 50 na miejscach siedzących. Minimalna szerokość przejścia wewnątrz pojazdu to 550 mm. Wyposażenie obejmuje m.in. elektroniczną informację pasażerską, nagłośnienie, monitoring, klimatyzację i porty USB do ładowania urządzeń mobilnych.

Maksymalna prędkość musi wynosić co najmniej 70 km/h. W każdym tramwaju wymagane są co najmniej trzy wózki. Maksymalne przyspieszenie nie powinno przekraczać 1,25 m/s2. Zamawiający oczekuje możliwości jazdy autonomicznej na dystansie min. 150 m przy obciążeniu. Na każdym tramwaju wymagane są co najmniej dwa pantografy.

Termin składania wniosków o udział mija 17 września, a licytacja elektroniczna rozpocznie się 25 października. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Minimalna wysokość obniżki ceny w licytacji to 6 mln hrywien lub 0,50%. Pojazdy mają zostać dostarczone do końca 2022 r.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony