Partnerzy serwisu:

Dni otwarte na budowie metra na Woli i Targówku

Witold Urbanowicz 07.05.2019

Dni otwarte na budowie metra na Woli i Targówku
fot. WU
W najbliższą sobotę 11 maja w Warszawie odbędzie się dzień otwarty na budowie stacji Młynów na zachodnim odcinku II linii metra na Wolę. W kolejny weekend mieszkańcy będą mogli z kolei obejrzeć ukończone trzy stacje na odcinku wschodnim-północnym II linii metra na Targówek.
W sobotę 11 maja stołeczny ratusz, wraz z wykonawcą, firmą Gulermak, organizują dzień otwarty na budowie stacji C7 Młynów na zachodnim odcinku II linii metra na Wolę. Mieszkańcy zejdą już po gotowych i obłożonych kamiennymi płytami schodach na poziom antresoli. Na peronie zobaczą już pierwsze wykończone ściany zatorowe, ułożone torowisko i niemal ukończony podwieszany sufit. Zwiedzający dotrą też do „energetycznego serca” tego odcinka, czyli pomieszczenia podstacji.

Powstającą stację będzie można zwiedzać w godz. 11-15. Wejście będzie możliwe od strony ul. Syreny, a warunkiem udziału jest przyniesienie wydrukowanego i podpisanego regulaminu wydarzenia. Konieczny jest też odpowiedni strój – kryte obuwie na twardej podeszwie i długie spodnie.

W ciągu kolejnego weekendu warszawiacy będą mogli z kolei oglądać trzy stacje na wschodnim-północnym odcinku II linii w stronę Targówka – C16 Szwedzka, C17 Targówek Mieszkaniowy i C18 Trocka. – 11 maja mija termin zakończenia prac budowlanych. Wszystko wskazuje na to, że odbędzie się to w terminie. W najbliższym czasie zamierzamy pokazać warszawiakom jaki jest stan stacji. Na 19 maja przewidujemy dni otwarte. Chcemy pokazać wszystkie trzy stacje w jednym czasie – zapowiada Jerzy Lejk, prezes Metra Warszawskiego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony