Partnerzy serwisu:

Dezynfekatory już niedługo w każdym pojeździe MPK Poznań

Redakcja/inf. pras. 02.06.2020

Dezynfekatory już niedługo w każdym pojeździe MPK Poznań
fot. MPK Poznań
Do połowy czerwca MPK Poznań ma otrzymać wszystkie zamówione dezynfektory – bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk. Pierwsze takie automaty zainstalowano już w kilku pojazdach, docelowo – zostaną zamontowane we wszystkich tramwajach i autobusach.
W związku z luzowaniem obostrzeń w przemieszczaniu się, które były wprowadzane wraz z rozwojem pandemii koronawirusa, MPK Poznań – w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie pasażerów – zamówiło 635 dezynfektorów, czyli automatycznych, bezdotykowych urządzeń do dezynfekcji rąk. Zostaną one zamontowane do poręczy znajdujących się przy drugich drzwiach we wszystkich autobusach oraz tramwajach Siemens. W pozostałych tramwajach ¬- ze względów konstrukcyjnych - dezynfektory rozmieszczone będą w strefie drugich i trzecich drzwi, natomiast w tramwajach Moderus Beta w części niskopodłogowej.

Dezynfektory wyposażone są w czujniki. Żeby z nich skorzystać wystarczy podłożyć pod nie ręce – wtedy rozpylona zostanie substancja dezynfekująca. Dzięki szybkiej reakcji na podłożenie rąk, skorzystanie z urządzeń nie będzie tamować ruchu osób wsiadających i wysiadających z pojazdu.

Pełny zbiornik o pojemności 1,5 litra ma zapewniać co najmniej 4 tysiące dawek preparatu.

Pierwsze dezynfektory dotarły już do MPK Poznań – są montowane w tramwajach Moderus Gamma. W miarę dostaw, kolejne urządzenia będą sukcesywnie instalowane w pojazdach.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport