Partnerzy serwisu:

Debiut autobusów Solarisa w Sandomierzu. 5 dni bezpłatnej komunikacji

Rafał Dybiński 29.09.2021

Debiut autobusów Solarisa w Sandomierzu. 5 dni bezpłatnej komunikacji
fot. Marcin Marzec/Facebook
Już niebawem na ulice Sandomierza wyjadą pomarańczowo-białe nowe autobusy Solarisa. Od 4 do 8 października mieszkańcy Królewskiego Miasta będą mogli bezpłatnie przejechać się pojazdami w ramach kursów wszystkich linii.
Miejski Zakład Komunikacji zamówił w kwietniu sześć autobusów jednoczłonowych niskowejściowych i spalinowych, wyposażonych w silnik diesla, spełniający normę Euro 6. Solaris wygrał wówczas postępowanie z ofertą na kwotę 6,7 mln zł brutto. Producent okazał się droższy niż konkurencyjny Autosan, ale zdobył więcej punktów w kryterium mocy silnika i liczby miejsc siedzących.

Każdy z dziewięciometrowych autobusów pomieści minimum 55 pasażerów. Dwudziestu z podróżnych będzie mogło skorzystać z miejsc siedzących. Wejście na pokład pojazdów, z silnikiem o mocy 150-190 kW z funkcją ogranicznika prędkości do 85 km/h, ułatwiają bezstopniowe drzwi. Wyposażenie obejmuje okna przesuwne, system informacji pasażerskiej, kasowniki, biletomaty na monety, monitoring, porty USB do ładowania urządzeń mobilnych, Wi-Fi.

Burmistrz Sandomierza Marcin Marzec zaprosił wszystkich mieszkańców oraz turystów do zapoznania się z flotą nowych autobusów, które będą dostępne w piątek 1 października w godzinach 13:00 - 14:40 w trzech lokalizacjach:
 • Przy pętli przy Szpitalu Specjalistycznym im. Ducha Świętego
 • Parking przy placu 3 Maja (od ul. Słowackiego)
 • Parking przy Porcie Kultury (ul. Portowa 24)

  Zainteresowani atrakcją będą mogli odbyć jazdę testową, porozmawiać z kierowcą, a także obejrzeć dokładnie nowy tabor. Na każdego kto odwiedzi wyżej wymienione miejsca, w tym dniu i godzinach czekają "miłe, smaczne i zdrowe niespodzianki".

  Część oficjalna wydarzenia związana z włączeniem autobusów w skład floty, z udziałem zaproszonych gości, odbędzie się o godzinie 15:00 na Bulwarze Piłsudskiego.  – Z okazji tej uroczystości mam również miłą wiadomość: w dniach 4-8 października (poniedziałek - piątek), w ramach kursów wszystkich linii, komunikacja miejska będzie bezpłatna dla wszystkich pasażerów. To świetna okazja, by zostawić auto w domu, dbając przy okazji o czyste środowisko – zachęca burmistrz Sandomierza.
 • PARTNER DZIAŁU


  Podziel się ze znajomymi:
  Komentarze:
  Bezpłatna komunikacja
  Zobacz też
  Najnowsze wiadomości
  Polecane wiadomości
  Praca
  Komentarze
  Fotorelacje
  Bądź na bieżąco:
  © 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
  Pełna wersja strony