Partnerzy serwisu:

Dąbrowa Górnicza wybrała wykonawcę węzła Gołonóg

Witold Urbanowicz 01.10.2020

Dąbrowa Górnicza wybrała wykonawcę węzła Gołonóg
mat. DG
Dąbrowa Górnicza rozstrzygnęła prowadzony wspólnie z PKP PLK przetarg na przebudowę stacji Gołonóg wraz z układem drogowym i budową węzła przesiadkowego. W ramach inwestycji powstaną tunel drogowy oraz przejście podziemne.
Zakres prac kolejowych na rzecz PKP PLK obejmuje kompleksową przebudowę stacji Dąbrowa Górnicza – Gołonóg, likwidację przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu Parkowej, budowę wiaduktu kolejowego (tunelu drogowego) na wysokości Parkowej, a także budowę przejścia podziemnego pod torami budowę przejścia podziemnego pod torami, łączącego budynek dworca z parkingiem przesiadkowym i ciągiem komunikacji pieszej w ul. Parkowej. Inwestycja jest realizowana w formule projektuj i buduj.

Zakres prac miejskich, realizowanych w formule buduj, obejmuje budowę układu komunikacyjnego w rejonie dworca, budowę drogi wraz z ruchem pieszym i rowerowym (pod wiaduktem) w ciągu ul. Piecucha i ul. Parkowej. Powstaną miejsca parkingowe, a także ronda na skrzyżowaniach al. Zagłębia Dąbrowskiego i Uklańskiego, a także Parkowej i Wczasowej.

Termin składania ofert minął w lipcu. W międzyczasie odbyła się też aukcja elektroniczna. Za najkorzystniejszą uznano ofertę lokalnej firmy Nowak-Mosty, z którą miasto chce podpisać umowę jeszcze w październiku.

Niebawem rusza budowa innego węzła – Centrum – przy stacji Dąbrowa Górnicza. Samorząd informuje, że na 12 października planowane jest zamknięcie jezdni ul. Sobieskiego w kierunku Będzina – na odcinku od ul. Chopina do przewiązki na wysokości stacji paliw. Ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w stronę centrum. Wjazd w ul. Moniuszki zostanie zamknięty, a dojazd do usytuowanych w tym rejonie firm i garaży będzie się odbywał ul. Koszelew i Perla. Jak wskazuje miasto, zmiany mają związek z rozpoczęciem budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Sobieskiego i Moniuszki, z którym połączona zostanie nowa droga biegnąca za hutą Bankową do ul. Kolejowej. W listopadzie zmiany zostaną wprowadzone na ul. Kolejowej i w rejonie jej skrzyżowania z ul. Kościuszki. Ul. Kolejowa zostanie wyłączona z ruchu, ograniczony dojazd będzie możliwy dla mieszkańców i do punktów usługowych. Na początku grudnia zostanie czasowo zamknięty przejazd kolejowy przy ul. Konopnickiej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Węzły przesiadkowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony