Partnerzy serwisu:

Dąbrowa Górnicza: Startują prace związane z remontem torowiska

Redakcja 07.03.2019

Dąbrowa Górnicza: Startują prace związane z remontem torowiska
fot. Google Street View
W najbliższy weekend (9-10.02.2019 r.) rozpoczną się prace modernizacyjne torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Kasprzaka w Dąbrowie Górniczej. Przez dwa dni nie pojadą tamtędy tramwaje, które wrócą na trasę od poniedziałku, kursując w systemie mijankowym.
Po tym, jak w ostatni weekend lutego rozpoczęły się prace na ul. Będzińskiej w Sosnowcu, w najbliższy weekend ruszą roboty w kolejnym mieście – tym razem w Dąbrowie Górniczej. Tu modernizowana będzie linia wzdłuż ul. Kasprzaka, a prace rozpoczną się od zabudowy rozjazdów technologicznych. – Prace prowadzone będą od samego początku jednocześnie na dwóch zakresach: od ronda Budowniczych Huty Katowice do okolic skrzyżowania z ul. Młodych oraz od przystanku Gołonóg Laski do przejazdu drogowo-torowego przez ul. Kasprzaka w Tworzniu. Pozostałe odcinki będą realizowane w drugim i trzecim etapie prac – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie.

W weekend tramwaje linii 21 i 22 będą kursować do pętli Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy, a linia 42 zostanie zawieszona. Uruchomiona zostanie autobusowa linia zastępcza T-21. Od poniedziałku tramwaje wrócą na swoje stałe trasy, jednak wzdłuż ul. Kasprzaka będą kursować na dwóch fragmentach, w systemie mijankowym, po jednym torze. W miejscach wyłączonych z ruchu tramwajowego wykonawca przystąpi do prac przy demontażu torowiska. Cały zakres inwestycji obejmuje m.in.: wymianę podbudowy torowiska, budowę odwodnienia torowiska, przebudowę i zabezpieczenie sieci uzbrojenia podziemnego, przebudowę sieci trakcyjnej, ułożenie nowej nawierzchni torowej oraz przebudowę peronów przystankowych.

Inwestycję, wartą ponad 51 mln zł netto, zrealizuje Przedsiębiorstwo Inżynieryjnych Robót Kolejowych Tor-Krak wybrane w drodze postępowania przetargowego. To element dużego projektu unijnego realizowanego przez Tramwaje Śląskie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony