Partnerzy serwisu:

Dąbrowa Górnicza przygotowuje się do przebudowy dwóch stacji

Witold Urbanowicz 26.08.2019

Dąbrowa Górnicza przygotowuje się do przebudowy dwóch stacji
mat. UM Dąbrowa Górnicza
Dąbrowa Górnicza wysłała wstępne ogłoszenia informacyjne zapowiadające przetargi na budowę węzłów przesiadkowych w rejonie dworców Dąbrowa Górnicza i Dąbrowa Górnicza Gołonóg. Projekt zakłada budowę parkingów, tuneli i przejść pod torami, układu drogowego oraz znaczącą przebudowę układu peronów i torów kolejowych.
Dąbrowa Górnicza wysłała do europejskiego dziennika zamówień publicznych wstępne ogłoszenia zapowiadające przetargi na budowę węzłów przesiadkowych przy istniejących stacjach kolejowych Dąbrowa Górnicza i Dąbrowa Górnicza Gołonóg. Właściwe postępowania na prace budowlane są zapowiadane na październik. Szacowana wartość zamówień, realizowanych w uzgodnieniu z PKP PLK, to odpowiednio 191,1 mln zł i 49,7 mln zł netto.

W przypadku stacji Dąbrowa Górnicza przewidziano budowę przejścia podziemnego, które połączy perony z budynkiem dworca, projektowanym centrum przesiadkowym, a także parkingiem przesiadkowym Park&Ride przy ul. Kościuszki i parkingiem przy ul. Limanowskiego. Przebudowany zostanie układ peronowo-torowy na stacji. Założono zastąpienie trzech torów jednym, równoległym do toru nr 2 linii kolejowej nr 1, z zachowaniem możliwości objazdu składu wagonów przez lokomotywę manewrową. Ponadto zlikwidowany zostanie istniejący przejazd drogowo-kolejowy w ciągu ul. Konopnickiej. Przewidziano budowę przejazdu drogowego pod torami na wysokości ul. Kościuszki i ul. Limanowskiego. Zakres prac obejmuje także budowę drogi łączącej Sobieskiego z Kościuszki i Kolejową wraz z budową Centrum Przesiadkowego oraz parkingu park&ride, a także budowę budowę drogi wraz z ruchem pieszym i rowerowym w ciągu ul. Kościuszki do ul. Limanowskiego. Przebudowana ma zostać też ul. Kolejowa od skrzyżowania z Kościuszki do skrzyżowana z Konopnickiej.

W rejonie stacji Dąbrowa Górnicza Gołonóg założono budowę centrum przesiadkowego wraz budową parkingu przesiadkowego Park&Ride. Założono likwidację przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu Parkowej, budowę drogi w ciągu Piecucha i Parkowej wraz z przejazdem pod torami, budowę przejścia podziemnego pod torami, łączącego budynek dworca z parkingiem przesiadkowym i ciągiem komunikacji pieszej w ul. Parkowej. Przebudowany zostanie też układ torowo-peronowy w obrębie przystanku Gołonóg.

Więcej o zakresie zamierzeń inwestycyjnych pisaliśmy tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Węzły przesiadkowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony