Partnerzy serwisu:

Cztery oferty na remont dworca w Rzepinie

Witold Urbanowicz 21.10.2020

Cztery oferty na remont dworca w Rzepinie
mat. PKP SA
PKP SA otworzyły oferty w przetargu na przebudowę dworca kolejowego w Rzepinie. O zamówienie rywalizują cztery firmy, ale wszystkie oferty przewyższają zaplanowany budżet.
Przedmiotem przetargu jest przebudowa dworca kolejowego Rzepin. Budynek zlokalizowany w międzytorzu jest objęty ochroną konserwatorską i znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków.

Założono wymianę konstrukcji dachu, pokrycia dachowego, stolarki okiennej i drzwiowej. Przywrócona zostanie ceglana elewacja ukryta pod tynkiem. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach prac założono rozbiórkę budynku byłej remizy, zlokalizowanego od strony wschodniej dworca. Pojawi się wiata rowerowa.

Na parterze przewidziano hol połączony z poczekalnią, kasy, ogólnodostępne toalety oraz lokale komercyjne. Dodatkowo na parterze znajdą się pomieszczenia służbowo-biurowe dla Przewozów Regionalnych. Na pierwszym piętrze – pomieszczenia dla najemców. W jednym skrzydle zaprojektowano pomieszczenia biurowo-socjalne dla PKP Cargo i Gminy Rzepin, a w drugim skrzydle – dla PKP Intercity. W piwnicy znajdą się pomieszczenia wystawiennicze (w tym wyeksponowane schrony) i zaplecze muzeum o tematyce – jak wynika z wcześniejszych zapowiedzi - kolejowej.

Termin składania ofert minął 15 października. W postępowaniu wpłynęły cztery oferty. Firma Global Budownictwo proponuje 12,169 mln zł brutto, Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane AGAD – 12,816 mln zł brutto, Firma Architektoniczno-Budowlana Restauracji Zabytków Architekton – 14,468 mln zł.

Budżet na ten cel wynosił 8,336 mln zł brutto. Jeśli PKP SA zdecydują się na podniesienie środków, to o wyborze zdecyduje cena. Na realizację prac przeznaczono 455 dni. W czasie prac podróżni będą korzystać z tymczasowego dworca kontenerowego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony