Partnerzy serwisu:

Cztery oferty na przebudowę dworca Boguszów Gorce Zachód

Witold Urbanowicz 20.08.2019

Cztery oferty na przebudowę dworca Boguszów Gorce Zachód
mat. PKP SA
PKP SA otworzyły oferty w przetargu na przebudowę dwora Boguszów Gorce Zachód przy linii 274 Wrocław Świebodzki – Görlitz. Obiekt zostanie ponownie udostępniony podróżnym, a na piętrze zostaną stworzone pokoje hotelowe. O zamówienie ubiegają się cztery podmioty.
Przedmiotem toczącego się przetargu jest przebudowa dworca Boguszów Gorce Zachód. Budynek został wzniesiony w 1867 r. Obecnie część dworcowa jest zamknięta. W budynku znajdują się pomieszczenia PLK dyżurnego ruchu i pomieszczenia techniczne (nastawnia), a na piętrze – dwa lokale mieszkaniowe.

Zakres prac przewiduje m.in. wykonanie izolacji, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, zmianę kąta nachylenia zadaszenia, oczyszczenie i naprawę elewacji. Budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przebudowane zostaną także wnętrza: na parterze zostanie wydzielona poczekalnia z toaletami oraz pomieszczeniem kas. Klatki schodowe zostaną zachowane w istniejącej formie (z XIX w. i lat 30 XX w.). Na piętrze zaplanowano cztery pokoje hotelowe. Zamontowany zostanie podnośnik hydrauliczny.

Prace obejmą też otoczenie dworca: powstać ma nowy parking oraz wiata rowerowa. Lokalizację zmieni wiata peronowa PKP PLK. Ponadto wysokość placu ma zostać podniesiona do wysokości peronów po przebudowie.

W I połowie sierpnia minął termin składania ofert. Wystartowały cztery podmioty. Najtańszą złożyło konsorcjum firm KAL&SK, PPHU KAL Aleksander Kowalski i Usługi Instalacyjno-Budowlane Sławomir Kowalski z Walimia, które jest gotowe wykonać prace za 8,80 mln zł brutto. Nieco droższą propozycję złożyło konsorcjum firm Solar System i NTSystem, które wyceniło prace na 8,97 mln zł brutto. Berger Bau Polska zaoferował 9,82 mln zł brutto, a SKB – 10,08 mln zł brutto.

Wszystkie oferty przekraczają budżet – choć nie dramatycznie – określony na kwotę 7,45 mln zł brutto. Jeśli PKP SA zdecydują się na jego zwiększenie, to o wyborze oferty zdecyduje cena. Na realizację prac przeznaczono 65 tygodni.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony