Partnerzy serwisu:

Częstochowa zawiesza możliwość korzystania z ulgowych okresowych

Witold Urbanowicz 26.03.2020

Częstochowa zawiesza możliwość korzystania z ulgowych okresowych
fot. MPK Częstochowa
Ciekawe środki ostrożności, w odpowiedzi na nowe restrykcje i wymagania rządowe, podjęła Częstochowa. Do odwołania zawieszona została możliwość korzystania z ulgowych biletów okresowych. Jak tłumaczy miasto – pierwszeństwo muszą mieć osoby dojeżdżające do pracy.
Jak pisaliśmy, w pojazdach komunikacji publicznej w całej Polsce wprowadzono limity. Podróżować może tylu pasażerów, ile wynosi połowa miejsc siedzących, co dla miast jest dużym wyzwaniem. Policja zapowiedziała „restrykcyjne działania” wobec kierowców i motorniczych przepełnionych pojazdów, choć bez szczegółów

W Częstochowie, jak w innych miastach, na drzwiach pojawią się kartki z informacją o dopuszczonej liczbie pasażerów. MZDiT prosi podróżnych o bezwzględne respektowanie ograniczeń. Nowością jest zawieszenie do odwołania możliwości przejazdu na podstawie okresowych biletów ulgowych. Nie ma też możliwości doładowania i sprzedaży okresowych biletów ulgowych. Ważność biletów zakupionych wcześniej zostanie przedłużona o odpowiedni okres po zniesieniu ograniczeń.

Jak tłumaczy MZDiT, chodzi o zapewnienie odpowiednich warunków w pojazdach. „W obecnej sytuacji – zgodnie z krajowymi wytycznymi i ostatnimi obostrzeniami – należy czasowo ograniczyć przemieszczenie się dzieci i młodzieży szkolnej oraz seniorów środkami częstochowskiego MPK, pierwszeństwo muszą mieć osoby dojeżdżające do pracy” – wyjaśnia organizator komunikacji.

Ponadto od 1 kwietnia autobusy i tramwaje będą kursować wg rozkładów wakacyjnych.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport