Partnerzy serwisu:

Częstochowa: Tylko Autosan zainteresowany najmem elektrobusów i ładowarek

Witold Urbanowicz 14.02.2020

Częstochowa: Tylko Autosan zainteresowany najmem elektrobusów i ładowarek
fot. Autosan
MPK Częstochowa otworzyło oferty w przetargu na najem 15 autobusów elektrycznych o długości ok. 12 m wraz z infrastrukturą do ładowania. Postępowaniem zainteresowany jest wyłącznie Autosan.
Przedmiotem przetargu jest dostawa w formie najmu 15 sztuk fabrycznie nowych elektrycznych autobusów niskopodłogowych klasy maxi (12-metrowych) wraz z infrastrukturą do ładowania. Wykonawca ma dostarczyć 8 ładowarek po 120 kW (2 x 60 kW). Minimalny zasięg określono na 240 km bez potrzeby ładowania magazynów energii (roczny przebieg min. 70 tys. km). Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

Dzisiaj (14 lutego) minął termin składania ofert. Wystartował jedynie Autosan, który zaproponował dostawy za 48,761 mln zł brutto oraz zużycie energii za poziomie 1,01 kWh/km. Zaproponowana kwota przewyższa budżet zamawiającego, określony na kwotę 36,039 mln zł brutto.

Jeśli zamawiający zdecyduje się zwiększyć budżet, to autobusy wraz z infrastrukturą ładowania powinny zostać dostarczone do 15 września 2020 r. Okres najmu ustalono na siedem lat od momentu podpisania protokołu końcowego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony