Partnerzy serwisu:

Częstochowa: Transport publiczny wydzielony z Miejskiego Zarządu Dróg

Redakcja 02.04.2021

Częstochowa: Transport publiczny wydzielony z Miejskiego Zarządu Dróg
fot. UM Częstochowa
Od czwartku (1 kwietnia) z przyczyn formalnych zmienia się organizacja transportu publicznego w Częstochowie. Zostaje wydzielona ze struktury Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu, a sprawami z nim związanymi od teraz zajmować się będzie Biuro Inżyniera Ruchu Urzędu Miasta.
Zmiana organizacyjna powoduje, że Miejski Zarząd Dróg i Transportu skraca swą nazwę do Miejskiego Zarządu Dróg. Włączenie spraw związanych z organizacją transportu publicznego w strukturę Urzędu Miasta wynika z wykładni prawnej, której opis znalazł się w uzasadnieniu do uchwały dotyczącej zmiany statutu Miejskiego Zarządu Dróg przyjętej przez Radę Miasta pod koniec stycznia.

Wydzielenie spraw transportu ze struktury MZDiT ma na celu rozdzielenie spraw transportu od zarządzania drogami. MZD (bez transportu) zajmuje się zarządzaniem drogami i jako jednostka budżetowa jest nadzorowana przez Wydział Mienia i Nadzoru Właścicielskiego Urzędu Miasta. Natomiast sprawy organizowania transportu w mieście – jako zadanie gminy – od dziś ustalać będzie Biuro Inżyniera Ruchu.

Pomimo tego, że zmiana wynika głównie z przyczyn formalnych, to powinna sprzyjać lepszej koordynacji zadań związanych z transportem publicznym. Zespół, który dotychczas zajmował się organizacją transportu publicznego w Częstochowie nie zmieni swojej lokalizacji – będzie nadal urzędował w budynku MZD przy ul. Legionów, ale już w strukturze Biura Inżyniera Ruchu Urzędu Miasta. Z przyczyn lokalowych jest bardzo prawdopodobne, że reszta Biura także przeniesie się później na ul. Legionów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony