Partnerzy serwisu:

Częstochowa kupuje krótkie elektrobusy

Witold Urbanowicz 15.10.2021

Częstochowa kupuje krótkie elektrobusy
fot. MPK Częstochowa
MPK w Częstochowie rozpisało przetarg na dostawy czterech elektrobusów o długości do 10,5 m. Wymagane są też ładowarki mobilne. Na dostawy przewidziano rok.
Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa czterech fabrycznie nowych elektrycznych autobusów niskopodłogowych wraz ze stacjami do ładowania. Wymagane są dwie ładowarki mobilne po 120 kW (2 x 60kW).

Zamawiający wymaga pojazdów o długości 8,5-10,5 m, z wejściem na poziomie max 340 mm, mogących pomieścić min. 56 pasażerów, z czego 23 na miejscach siedzących. Przewidziano drzwi w układzie 1-2-2 lub 2-2-2. Przewidziano płaska podłogę bez progów poprzecznych od przodu aż za drugie drzwi. Wymagane jest ogrzewanie elektryczne, wodne, wspomagane dodatkowo agregatem grzewczym o mocy min. 23 KW, zasilany z oddzielnego zbiornika ON o pojemności min. 50 l. Przewidziano też klimatyzację, system informacji pasażerskiej z ekranami LED i LCD, monitoring, biletomat, bezprzewodowy internet, system liczenia pasażerów.

Wymagany jest silnik elektryczny o mocy co najmniej 160 kW, z funkcją ograniczenia prędkości do 70 km/h. Wymagany jest magazyn energii min. 350 kWh oferujący zasięg 240 km. Przewidziano ładowanie za pomocą zewnętrznych ładowarek systemem plug-in. Magazyn energii powinien być doładowywany podczas jazdy autobusu energią elektryczną wygenerowaną podczas hamowania (rekuperacja energii).

Termin składania ofert mija 17 listopada. Startować mogą podmioty, które w ciągu ostatnich pięciu lat zrealizowały co najmniej jedną dostawę dwóch elektrobusów. O wyborze zdecydują cena (80%), zużycie energii (10%), zasięg (10%). Na dostawy przeznaczono rok.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony