Partnerzy serwisu:

Częstochowa: Jedna oferta na doprowadzenie do sprawności 24 hybryd

Witold Urbanowicz 08.02.2021

Częstochowa: Jedna oferta na doprowadzenie do sprawności 24 hybryd
fot. MPK Częstochowa
MPK Częstochowa otworzyło oferty w przetargu na doprowadzenie do sprawności technicznej 24 autobusów hybrydowych, które kilka lat temu wyprodukował Solbus. Zgłosił się jedynie Autosan. Zadaniem wykonawcy będzie uzyskanie dopuszczenia do ruchu. Na całość zamówienia przeznaczono 18 miesięcy.
Przedmiotem zamówienia jest doprowadzeniu do sprawności technicznej oraz uzyskania dopuszczenia do ruchu 24 autobusów hybrydowych (o napędzie gazowo-elektrycznym) marki Solbus SM 12HL. Zakres prac obejmuje montaż pakietu baterii trakcyjnej w technologii litowej, rozdzielni wysokiego napięcia, przegląd, naprawę i modyfikację instalacji 24V oraz HV, zmiana oprogramowania sterowników zamontowanych w pojeździe, odpowiedzialnych za sterowanie napędem hybrydowym, a także pracą urządzeń pokładowych, montaż trójstanowego przełącznika monostabilnego zamontowanego na desce rozdzielczej autobusu, umożliwiającego wybór trybu jazdy, wzmocnienie węzłów kratownicy przedniego zawieszenia, dodatkowe wygłuszenie komory silnika, przegląd i dopuszczenie zbiorników oraz instalacji CNG do eksploatacji.

Dzisiaj (8 lutego) minął termin składania ofert. Wystartował jedynie Autosan, który wycenił usługę na 9,027 mln zł brutto i zaoferował 25 miesięcy rękojmi. Propozycja mieści się w budżecie zamawiającego, który został określony na 13,274 mln zł brutto.

Pierwsze cztery pojazdy powinny być gotowe w ciągu miesiąca. Kolejne 10 pojazdów powinno być dostosowane w ciągu 11 miesięcy od zawarcia umowy, a pozostałe 10 – w ciągu 18 miesięcy.

MPK Częstochowa kupiło w sumie 40 hybryd elektryczno-gazowych od firmy Lider Trading, reprezentującej upadłego już Solbusa. Po pożarze jednego z pojazdów w 2017 r. wszystkie pozostałe zostały prewencyjnie odstawione. W czerwcu 2020 r. zaprezentowano pierwszą hybrydę po przeróbce przeprowadzonej przez firmę Autosan.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony