Partnerzy serwisu:

Częstochowa decyduje się na elektryczne Autosany

Witold Urbanowicz 24.08.2020

Częstochowa decyduje się na elektryczne Autosany
fot. Autosan
Po pół roku od otwarcia ofert MPK Częstochowa rozstrzyga przetarg na najem 15 autobusów elektrycznych o długości ok. 12 m wraz z infrastrukturą do ładowania. Przewoźnik postanowił dopłacić i zaakceptować jedną jedyną ofertę, jaką złożył Autosan.
Przedmiotem przetargu jest dostawa w formie najmu 15 sztuk fabrycznie nowych elektrycznych autobusów niskopodłogowych klasy maxi (12-metrowych) wraz z infrastrukturą do ładowania. Wykonawca ma dostarczyć 8 ładowarek po 120 kW (2 x 60 kW). Minimalny zasięg określono na 240 km bez potrzeby ładowania magazynów energii (roczny przebieg min. 70 tys. km). Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

Termin składania ofert minął jeszcze w połowie lutego. Wystartował jedynie Autosan, który zaproponował dostawy za 48,761 mln zł brutto oraz zużycie energii za poziomie 1,01 kWh/km. Zaproponowana kwota przewyższa budżet zamawiającego, określony na kwotę 36,039 mln zł brutto.

Ostatecznie MPK Częstochowa postanowiło zwiększyć budżet i 17 sierpnia zaakceptowało ofertę firmy Autosan. Okres najmu ustalono na siedem lat od momentu podpisania protokołu końcowego.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony