Partnerzy serwisu:

Czechy. Do DPO trafią dwa piętrowe autobusy na CNG

Magdalena Romanowska 21.08.2020

Czechy. Do DPO trafią dwa piętrowe autobusy na CNG
fot. DP Ostrava
Do serwisu Scania w Paskowie trafiły dwa nowe autobusy piętrowe napędzane CNG. Docelowo odbierze je czeski przewoźnik Dopravní podnik Ostrava (DPO), który tym samym stanie się pierwszym operatorem miejskim w Czechach obsługującym piętrowe autobusy na stałej trasie.
Przed dostarczeniem pojazdów do DPO autobusy muszę przejść wszystkie niezbędne kontrole i modyfikacje. Jak mówi, cytowany przez DPO Daniel Morys, ich prezes zarządu i dyrektor generalny DPO: „Nasze nowe, piętrowe autobusy są wyjątkowe i zaprojektowane w całości zgodnie z ostrawskimi wymogami. Doubledeckery zasilane są CNG, dzięki czemu nie będą tak szkodliwe dla środowiska , a do tego będą miały najwyższej klasy wyposażenie, jak wszystkie nowoczesne pojazdy z naszej floty”.

Autobusy Scanii mają 4 metry wysokości, ich dolne piętra są klimatyzowane. Na obu piętrach znajdują się odkładane mechanicznie platformy dla wózków inwalidzkich oraz dostęp do Wi-Fi. Pojazdy będą obsługiwać regularne trasy na linii 88. W Ostrawie między ZOO a obszarem Dolnych Witkowic.

Cena jednego pojazdu to 14,3 mln CZK. Liczba miejsc siedzących w autobusie wynosi 68, w tym 13 miejsc na parterze. Całkowita liczba miejsc to 80. Długość całkowita wynosi 12,3 m.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony