Partnerzy serwisu:

Czechy: Cieplice z nowymi trolejbusami

Witold Urbanowicz 15.04.2020

Czechy: Cieplice z nowymi trolejbusami
fot. Skoda Electric
Škoda Electric, pomimo ograniczeń związanych z koronawirusem, dostarczyła do Cieplic (Teplic) pięć nowych 12-metrowych trolejbusów 32Tr. Pojazdy są wspomagane bateriami, pozwalającymi na przejechanie 12 km bez zasilania z sieci trakcyjnej.
Trolejbus Škoda 32Tr to 12-metrowy, niskopodłogowy pojazd z całkowicie nowym nadwoziem. Pojazd może pomieścić do 95 pasażerów. Wyposażenie obejmuje klimatyzację, monitoring, porty USB do ładowania urządzeń elektrycznych. Zasięg pojazdów na zasilaniu beteryjnym wynosi 12 km. – Projekt techniczny nowych trolejbusów dla Cieplic jest jednym z absolutnie najlepszych w ofercie Skody – powiedział Radek Kapr, kierownik sprzedaży Škoda Electric.

Obecny kontrakt nie jest pierwszym, jaki Skoda realizuje dla Cieplic. W 2019 r. producent dostarczył dwa pojazdy typu 32Tr i jeden w wersji przegubowej – z oznaczeniem typu 33Tr. Pojazdy te były dostarczane jako standardowe trolejbusy, tj. bez akumulatorów trakcyjnych. Obecnie Cieplice posiadają 35 trolejbusów.

Ostatnio Škoda Electric dostarczyła nowe trolejbusy nie tylko dla wielu czeskich miast – takich jak Pilzno, Uście nad Łabą, Czeskie Budziejowice, Pardubice, Brno, Opawa lub Ostrawa – ale także dla miast za granicą, takich jak węgierski Budapeszt, Kluż-Napoka w Rumunii, Bergen w Norwegii lub Limoges i St. Etienne we Francji. W sumie w całej swojej historii Škoda dostarczyła ponad 14,5 tys. trolejbusów na rynek krajowy i zagraniczny.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony