Partnerzy serwisu:

Coventry otrzymało 10 brytyjsko-chińskich elektrycznych piętrusów

Rafał Dybiński 31.08.2020

Coventry otrzymało 10 brytyjsko-chińskich elektrycznych piętrusów
fot. ADL
Brytyjski ADL i chiński BYD dostarczyły dla National Express dziesięć nowych piętrowych autobusów elektrycznych do Coventry.
Ośrodek z hrabstwa West Midlands zyska w sumie 29 pojazdów BYD ADL Enviro400EV o długości 10,9 m, oferującymi 65 miejsc siedzących, a także złącza USB i bezpłatne WIFI.

Akumulatory BYD Iron-Phosphate o mocy 382 kWh oraz infrastrukturę ładowania zapewni Zenobe Energy, jeden z największych na Wyspach Brytyjskich operatorów baterii mobilnych i stacjonarnych.

Najnowsze ekologiczne autobusy będą obsługiwać trasę z centrum Coventry do Szpitala Uniwersyteckiego. Wcześniej podobnych dziewiętnaście pojazdów zyskało na początku roku także Birmingham.

- Jesteśmy zdeterminowani, aby podążać dalej w tym kierunku. Do 2030 roku mamy ambicję posiadania całkowicie bezemisyjnej floty autobusów. Czujemy dumę, że dostarczyliśmy takie pojazdy do Coventry. Dzięki temu możemy poprawić usługi w tym mieście oraz zmniejszyć zanieczyszczenie, co przyczyni się do poprawy jakości powietrza - podkreślił David Bradford, dyrektor zarządzający National Express Bus.

- Cieszymy się, że mogliśmy sprostać wymaganiom i dostarczyliśmy nasze autobusy do Coventry. Liczymy na dłuższą współpracę z grupą National Express i wspieramy ją w dążeniu do posiadania w pełni bezemisyjnej floty autobusów w regionie West Midlands do 2030 roku - zaznaczył Paul Davies, prezes i dyrektor zarządzający ADL.

- National Express postawiło sobie ambitny cel, który jest śmiały i godny pochwały. Nasz piętrowy autobus elektryczny to sprawdzony produkt, który obsługuje rosnąca liczba klientów i zapewnia wymierne korzyści operacyjne w postaci bezpiecznego, cichego i bezemisyjnego transportu dla pasażerów - dodał Frank Thorpe, dyrektor zarządzający BYD.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony