Partnerzy serwisu:

Cieszyn z jedną ofertą na elektrobusy i stację ładowania

Witold Urbanowicz 05.02.2021

Cieszyn z jedną ofertą na elektrobusy i stację ładowania
fot. MJ
Miasto Cieszyn otworzyło oferty w przetargu na dostawę dwóch autobusów elektrycznych oraz zaprojektowanie i wybudowanie stacji ładowania. O zamówienie ubiega się wyłącznie Solaris. Na realizację zamówienia przeznaczono 10 miesięcy.
Przetarg został ogłoszony w czerwcu zeszłego roku. Cieszyn wymaga pojazdów o długości do 10 m, które mogą pomieścić min. 53 pasażerów, w tym min. 23 na miejscach siedzących. Wymagane są drzwi w układzie 1-2-0 (dwuskrzydłowe o szerokości wejścia min. 1200 mm, jednoskrzydłowe min. 720 mm). Wyposażenie obejmuje klimatyzację, monitoring.

Wymagane są silnik elektryczny umieszczony centralnie lub silniki elektryczne umieszczone przy osi napędowej o sumarycznej mocy szczytowej min. 120 kW. W układzie napędowym musi być zastosowany system odzyskiwania energii z hamowania i redukcji prędkości jazdy. Wymagana pojemność magazynów energii elektrycznej to min. 200 kWh, pozwalająca na przejechanie minimum 130 km na pełnym naładowaniu. Autobus ma być dostosowany do wolnego ładowania magazynów energii w systemie plug-in. Ponadto szkielet autobusu musi być przystosowany do montażu pantografu na dachu.

Zamawiający wymaga ładowarki dwustanowiskowej, zewnętrznej typu plug-in. Ma umożliwiać naładowanie pojazdu w ciągu pięciu godzin. Jej lokalizację przewidziano na terenie Zakładu Gospodarki Komunalnej przy Słowiczej.

Dzisiaj (5 lutego) minął termin składania ofert. Wystartował jedynie Solaris z ofertą na kwotę 4,625 mln zł brutto. Mieści się ona w budżecie zamawiającego, który określono na 4,748 mln zł brutto. Na realizację zamówienia przeznaczono 10 miesięcy, licząc od zawarcia umowy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony