Partnerzy serwisu:

Cieszyn akceptuje ofertę Solarisa na elektrobusy

Witold Urbanowicz 23.03.2021

Cieszyn akceptuje ofertę Solarisa na elektrobusy
fot. MJ
Miasto Cieszyn rozstrzygnęło wczoraj (22 marca) przetarg na dostawę dwóch autobusów elektrycznych oraz zaprojektowanie i wybudowanie stacji ładowania. Zamawiający zaakceptował ofertę Solarisa. Na realizację zamówienia przeznaczono 10 miesięcy.
Przetarg został ogłoszony w czerwcu zeszłego roku. Cieszyn wymaga pojazdów o długości do 10 m, które mogą pomieścić min. 53 pasażerów, w tym min. 23 na miejscach siedzących. Wymagane są drzwi w układzie 1-2-0 (dwuskrzydłowe o szerokości wejścia min. 1200 mm, jednoskrzydłowe min. 720 mm). Wyposażenie obejmuje klimatyzację, monitoring.

Wymagane są silnik elektryczny umieszczony centralnie lub silniki elektryczne umieszczone przy osi napędowej o sumarycznej mocy szczytowej min. 120 kW. W układzie napędowym musi być zastosowany system odzyskiwania energii z hamowania i redukcji prędkości jazdy. Wymagana pojemność magazynów energii elektrycznej to min. 200 kWh, pozwalająca na przejechanie minimum 130 km na pełnym naładowaniu. Autobus ma być dostosowany do wolnego ładowania magazynów energii w systemie plug-in. Ponadto szkielet autobusu musi być przystosowany do montażu pantografu na dachu.

Zamawiający wymaga ładowarki dwustanowiskowej, zewnętrznej typu plug-in. Ma umożliwiać naładowanie pojazdu w ciągu pięciu godzin. Jej lokalizację przewidziano na terenie Zakładu Gospodarki Komunalnej przy Słowiczej.

Termin składania ofert minął na początku lutego. Wystartował jedynie Solaris z ofertą na kwotę 4,625 mln zł brutto, co mieściło się w budżecie zamawiającego. Wczoraj (22 marca) zamawiający rozstrzygnął postępowanie i zaakceptował ofertę Solarisa.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony