Partnerzy serwisu:

Ciechocinek: Wkrótce początek testów komunikacji miejskiej

Roman Czubiński 12.10.2020

Ciechocinek: Wkrótce początek testów komunikacji miejskiej
fot. BogdanJab, Pixabay
Do grona miast posiadających linie komunikacji miejskiej dołączy niebawem Ciechocinek – poinformował burmistrz miasta. Obsługa miejskich linii autobusowych ma być zlecona prywatnemu przewoźnikowi. Czekamy na więcej szczegółowych informacji w tej sprawie.
Jak podaje „Gazeta Pomorska”, władze miasta nie będą tworzyły własnej firmy przewozowej, lecz rozpoczną poszukiwania operatora zewnętrznego. W cytowanej przez gazetę wypowiedzi burmistrz miasta Leszek Dzierżewicz poinformował, że Urząd Miasta zakończył związane z przedsięwzięciem analizy. Przeprowadzono też już proces konsultacji z mieszkańcami.

Najbliższe miesiące mają stanowić okres próbny. Nie wiadomo, na jakich trasach ani jak często będą kursować autobusy. Brakuje też na razie informacji o tym, czy komunikacja miejska byłaby dla pasażerów darmowa, czy też płatna. Pytania w tej sprawie wysłaliśmy do Urzędu Miasta Ciechocinek.

Jedno z najpopularniejszych polskich uzdrowisk ma ok. 10 tysięcy stałych mieszkańców. Należy zakładać, że oprócz nich oferta komunikacji miejskiej byłaby adresowana także do kuracjuszy i turystów. Dziś oferta transportu zbiorowego w mieście ogranicza się do autobusów lokalnych i międzymiastowych. Do grudnia 2011 r. do Ciechocinka docierały także pociągi Regio z Aleksandrowa Kujawskiego. Dziś uzdrowisko nie ma jednak stałych połączeń kolejowych.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony