Partnerzy serwisu:

Ciechocinek: Będą dwie miejskie linie autobusowe

Roman Czubiński 29.10.2020

Ciechocinek: Będą dwie miejskie linie autobusowe
fot. BogdanJab, Pixabay
Poznaliśmy szczegóły planowanego uruchomienia komunikacji miejskiej w Ciechocinku. Eksperyment ma rozpocząć się 1 maja przyszłego roku i potrwać do końca grudnia. Dwie linie, obsługiwane przez firmę zewnętrzną, będą kursowały 8 razy na dobę – wynika z informacji, które otrzymaliśmy z Urzędu Miejskiego Ciechocinka.
– Miejska komunikacja autobusowa planowana jest na dwóch liniach – informuje burmistrz Leszek Dzierżewicz. Obie będą miały charakter okrężny: ich trasy mają rozpoczynać się i kończyć na ul. Kopernika w okolicy nieczynnego dworca kolejowego. Pierwsza z nich będzie przemierzała ul. Narutowicza, Jana Pawła II, Kopernika, Bema, aleję 700-lecia, Nieszawską, Słowackiego, Polną i Zdrojową. Druga będzie obsługiwała osiedle Słońsk Górny. Dotrze tam przez Narutowicza, Widok, Mickiewicza, Wojska Polskiego i Słońską. Z powrotem autobus będzie jechał ul. Traugutta, Solną, Warzelnianą, Wołuszewską i Kościuszki.

Częstotliwość kursowania nie będzie zbyt imponująca. – Planowane jest 8 kursów dziennie przez 5 dni w tygodniu – czytamy w piśmie z Urzędu Miejskiego. Z pojazdów, za opłatą, będą mogli skorzystać wszyscy zainteresowani – zarówno stali mieszkańcy miasta, jak i kuracjusze oraz inni turyści.

Autobusy mają zacząć kursować z początkiem najbliższego sezonu uzdrowiskowego – 1 maja 2021 r. Umowa z przewoźnikiem, który ma być wybrany w przetargu, zostanie zawarta na okres próbny – 8 miesięcy. Po zakończeniu pilotażu władze miasta podejmą decyzję co do kontynuowania eksperymentu i ewentualnych zmian w siatce połączeń.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony