Partnerzy serwisu:

Chorzów: Trzy oferty na przebudowę torowiska w ul. Powstańcow

Witold Urbanowicz 30.12.2019

Chorzów: Trzy oferty na przebudowę torowiska w ul. Powstańcow
fot. Google Street View
Tramwaje Śląskie otworzyły oferty w prowadzonym wspólnie z Chorzowem przetargu na przebudowę torowiska tramwajowego i jezdni w ciągu ul. Powstańców. O zamówienie ubiegają się trzy firmy.
Przedmiotem przetargu, organizowanego wspólnie przez Tramwaje Śląskie i Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie, jest modernizacja infrastruktury tramwajowej w ul. Powstańców od Rynku do ul. Chrobrego wraz z przebudową całej ulicy. Łączna długość torów przewidzianych do przebudowy wynosi ok. 600 mtp. Prace mają mieć charakter kompleksowy i obejmą całą infrastrukturę tej jednotorowej linii, poprowadzonej środkiem dwukierunkowej jezdni. Obecnie torowisko jest zabudowane z płyt EPT. Wykonane zostaną nowe warstwy podbudowy, powstanie nowe odwodnienie, torowisko zostanie ułożone na prefabrykowanych płytach torowych, zamontowane zostaną smarownice. W zakresie części drogowej przewidziano nowe chodniki, nawierzchnię, miejsca postojowe dla parkowania równoległego i skośnego. Przewidziano zdjęcie sieci trakcyjnej z budynków, która zostanie zawieszona na słupach trakcyjnych i trakcyjno-oświetleniowych.

Dzisiaj (30 grudnia) minął termin składania ofert. O zamówienie ubiegają się trzy firmy. Tor-Kar-Sson wycenił prace na 11,486 mln zł brutto, Tor-Krak na 12,387 mln zł brutto, a Balzola – 13,543 mln zł brutto. To więcej, niż oczekiwał zamawiający, który wycenił prace na 10,076 mln zł brutto.

Jeśli zamawiający zdecyduj esię pokryć różnicę w budżecie, to o wyborze zdecydują cena (60%), gwarancja (20%) oraz doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (20%). Założono, że inwestycja będzie realizowana przy wyłączonym ruchu tramwajowym. Część tramwajowa ma zostać zrealizowana w ciągu 13 miesięcy od podpisania umowy, a drogowa – w ciągu 19 miesięcy.

Równolegle, w ramach innego przetargu, Tramwaje Śląskie i Chorzów będą przebudować torowisko i jezdnię w ciągu ul. Hajduckiej. Pracami jest objęty odcinek od al. Bojowników o Wolność i Demokrację do ul. Wolności. Łączna długość torów objętych pracami wynosi ok. 1730 mtp. O zamówienie ubiega się pięć firm.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony