Partnerzy serwisu:

Chorzów przebuduje Katowicką przy Hucie Królewskiej. Ruszył przetarg

Witold Urbanowicz 21.01.2022

Chorzów przebuduje Katowicką przy Hucie Królewskiej. Ruszył przetarg
mat. UM Chorzów
Miasto rozpisało przetarg na przebudowę DK79 na odcinku od estakady do 3 Maja. To część projektu związanego z budową przystanku zintegrowanego Królewska Huta w rejonie ul. Metalowców i Krakusa wraz z przebudową układu torowego, skomunikowaniem oraz uzbrojeniem terenów poprzemysłowych.
Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa ul. Katowickiej na odcinku od estakady do 3 Maja. Rozbudowane zostanie skrzyżowanie z ul. Krakusa – powstanie nowa droga, nazwana Nowa Krakusa, mająca zapewnić obsługę terenów inwestycyjnych na terenie dawnej huty. Przewidziano też budowę nowego przejścia podziemnego.

Termin składania ofert mija 24 lutego 2022 r. O wyborze decydują cena (60%), gwarancja na roboty budowlane (20%), doświadczenie osób skierowanych do realizacji zamówienia (20%). Na realizację przeznaczono 30 miesięcy. Pierwszy etap ma zostać wykonany do końca maja 2023 r. Inwestycja ma promesę w ramach Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu.

Prace są częścią większego projektu, w który zaangażowane są też Tramwaje Śląskie. Torowisko, w związku z przebudową układu drogowego, zostanie przesunięte w kierunku wschodnim. Musi zostać wybudowany nowy mur oporowy. Zaplanowano przystanki tramwajowe między Miechowicką a placem Powstańców (zamiast przystanku Metalowców), które zostaną połączone z placem za pomocą wspominanego przejścia podziemnego. Przebudowane zostanie torowisko na Metalowców, które z jednej strony zostanie odcięte od zakładów Alstomu, a z drugiej rozbudowane do dwóch torów. – Całość robót torowo-sieciowych pozostaje w zakresie naszego zadania. W zakresie miejskim nie ma prac obejmujących infrastrukturę tramwajową. Do końca stycznia my też ogłosimy przetarg – zapowiada Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich.

Jak pisaliśmy, rozbudowany układ torowy na Metalowców nie będzie zalążkiem przyszłej trasy tramwajowej w kierunku Siemianowickiej. Chorzów odrzucił wcześniej rozważaną koncepcję, wyjaśniając to względami ekonomicznymi.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony