Partnerzy serwisu:

Chiny: Harbin z 65 pociągami metra od chińskiej spółki Bombardiera

Rafał Dybiński 08.09.2020

Chiny: Harbin z 65 pociągami metra od chińskiej spółki Bombardiera
fot. Bombardier
Bombardier Transportation ogłosił, że jego chińska spółka joint venture, Changchun Bombardier Railway Vehicles Company (CBRC), podpisała umowę z CRRC Changchun Railway Vehicle Compnay (CRRC Changchun) na produkcję 390 wagonów metra dla Harbin. Wartość kontraktu wynosi 153 mln euro.
Bombardier Transportation posiada 50 procent udziałów w CBRC. - Doceniamy zaufanie zarówno ze strony Harbin Metro Corporation, jak i CRRC Changchun. Pomimo wyzwań związanych z pandemią dostarczymy najnowocześniejsze wagony metra na czas, z zachowaniem jakości i nie przekraczając budżetu - stwierdził Jianwei Zhang, prezes Bombardier China i prezes Bombardier Transportation China.

Od momentu powstania ponad 20 lat temu CBRC dostarczyło już 2900 wagonów metra dla Szanghaju, Kantonu, Shenzhen, Pekinu, Wuhan, Bangkoku i Singapuru. 390 wagonów będzie zestawionych w 65 szesciowagonowych składów, z 216 wagonami planowanymi do obsługi pierwszego etapu linii metra nr 2 (mapka poniżej). 28,7-kilometrowy odcinek z 19 stacjami, który przechodzi przez miasto z północy na południowy wschód, ma zostać otwarty w 2021 roku. Pozostałe 174 pojazdy będą przeznaczone do obsługi drugiego etapu linii 3, której otwarcie planowane jest na 2022 rok. 32-kilometrowy odcinek będzie składać się z 30 stacji. Bombardier Transportation w Chinach ma siedem spółek joint venture, sześć przedsiębiorstw zagranicznych i ponad 8 000 pracowników. Wspólne przedsięwzięcia pozwoliły dostarczyć już 4500 kolejowych wagonów pasażerskich, 580 lokomotyw elektrycznych i ponad 3000 wagonów metra, kolei jednoszynowej i tramwajów na rozwijające się rynki tranzytu kolejowego w Państwie Środka.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Plany transportowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony