Partnerzy serwisu:

Chiny. CRRC zaprezentowało wysokogórski tramwaj dla Tybetu

Jakub Dybalski 14.05.2018

Chiny. CRRC zaprezentowało wysokogórski tramwaj dla Tybetu
fot. CRRC Qingdao Sifang
Chiński producent taboru CRRC Qingdao Sifang zaprezentował tramwaj, który jest przystosowany do kursowania w warunkach wysokogórskich. Jesienią ma zacząć kursować w liczącym 80 tysięcy mieszkańców mieście Delingha położonym w chińskim Tybecie na wysokości ok. 3000 m n.p.m.
Delingha to stolica prefektury Haixi w prowincji Qinghai w zachodnich Chinach, na Wyżynie Tybetańskiej. Miasto jest, jak na chińskie warunki, niewielkie, ale jest znane z tego, tam ma być zlokalizowane chiński ośrodek, w którym mają się szkolić astronauci, którzy wezmą udział w planowanych misjach marsjańskich.

Tramwaj dla Delinghi został zbudowany przez CRRC Qingdao Sifang, spółkę córkę koncernu CRRC. To całkowicie niskopodłogowy (350 mm), dwuczłonowy pojazd, który zabiera na pokład do 168 pasażerów i może się rozpędzić do 70 km/h. Wszystkie systemy elektryczne zostały zbudowane z materiałów odpornych na niską temperaturę i promieniowanie ultrafioletowe, co ma być szczególnie przydatne na dużych wysokościach.

Dodatkowo, tramwaj nie będzie miał pantografu. Ma być wyposażony zarówno w superkondensatory jak i w baterie litowo–jonowe, które mają zasilać pojazd w drugiej kolejności. Będą doładowywane na przystankach w ciągu 30 sekund.

Linia tramwajowa w Delingha ma mieć 14,4 km, a tramwaje będą się zatrzymywały na 19 przystankach. Będzie to najwyżej położona linia tramwajowa na świecie.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony