Partnerzy serwisu:

Chińska firma dostarczy pociągi metra do Charkowa

Witold Urbanowicz 05.06.2020

Chińska firma dostarczy pociągi metra do Charkowa
fot. MJ
Firma CRRC Tangshan wygrała przetarg na dostawy ośmiu składów metra dla Charkowa, drugiego największego miasta Ukrainy. Pierwsze składy miałyby zostać dostarczone w ciągu półtora roku.
Firma CRRC Tangshan, z siedzibą w Tangshan w prowincji Hebei, poinformowała o wygranej w  ogłoszonym w zeszłym roku przetargu na dostawę ośmiu pociągów dla metra w Charkowie. Wykonawca pokonał ukraińską firmę Kriukiwskyj Wagonobudiwnyj Zawod. „Charków stymuluje chińską ekonomię” – komentuje ukraińska firma, która dostarczała już wagony do Kijowa

Każdy skład będzie składał się z pięciu wagonów i liczył 96 m długości. Pociągi będą jednoprzestrzenne. Maksymalna prędkość to 80 km/h. Na dostawy przeznaczono 35 miesięcy. Zakup jest finansowany dzięki wsparciu Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Wartość projektu to 45 mln euro.

Metro w Charkowie, drugim największym mieście Ukrainy, zostało uruchomione w 1975 r. Obecnie składa się z trzech linii o łącznej długości 38,7 km, a pasażerowie korzystają z 30 stacji. Miasto przygotowuje przedłużenie linii Oleksijiwśkiej pod al. Gagarina w stronę ul. Odeskiej. Na 3,5-kilometrowym przedłużeniu wybudowane zostaną dwie stacje.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony