Partnerzy serwisu:

Chełm złożył wniosek na zakup autobusów elektrycznych i wodorowych. Zastąpią całą flotę

Redakcja 28.01.2021

Chełm złożył wniosek na zakup autobusów elektrycznych i wodorowych. Zastąpią całą flotę
fot. CLA
Miasto Chełm złożyło do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wniosek o dofinansowanie na zakup zeromisyjnych autobusów. UM aplikuje o 15 elektrycznych oraz 15 napędzanych wodorem pojazdów, które, w przypadku pozytywnego zaopiniowania projektu, zastąpią dotychczasową flotę Chełmskich Linii Autobusowych.
Projekt zakłada również budowę stacji tankowania autobusów wodorem oraz dziewięciu punktów ładowania autobusów energią elektryczną, a także szkolenia dla kierowców i mechaników z zakresu obsługi pojazdów.

– Idziemy z duchem czasu, dlatego przygotowaliśmy wniosek o dotację na zakup 15 elektrycznych i 15 wodorowych autobusów. Wymianu taboru jest kluczowa, ponieważ będzie komplementarna z bezpłatną komunikacją, którą wprowadzamy od września tego roku. Te znaczące zmiany to rewolucja w transporcie miejskim Chełma i kolejny projekt, który prowadzi miasto w kierunku proekologicznego rozwoju. Tak jak wiele innych miast chcemy być beneficjentem postępu w sferze transportu publicznego. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie program Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Narodowego Funduszu – mówi Jakub Banaszek, prezydent Chełma.

– O tym, które miasta dostaną wsparcie na elektryfikację, zdecyduje poprawność i jakość przygotowanych wniosków, które podlegają obecnie ocenie pod względem zgodności z celami i zasadami programu. Pierwsze umowy o dofinansowanie powinny być zawierane w II kwartale 2021 r. – podaje Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
#Wodór w transporcie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony