Partnerzy serwisu:

Chełm ze środkami na zakup autobusów wodorowych

Witold Urbanowicz 16.07.2021

Chełm ze środkami na zakup autobusów wodorowych
fot. CLA
Chełm poinformował o pozytywnej ocenie wniosku na zakup autobusów wodorowych. Miasto, w ramach programu Zielony Transport Publiczny, otrzyma ponad 100 mln zł.
Miasto aplikowało o środki na zakup 15 elektrobusów oraz 15 pojazdów napędzanych wodorem. Ostatecznie jednak Chełm wystąpił o zmianę zakresu i zakup wyłącznie pojazdów wodorowych. Projekt zakłada również budowę stacji tankowania autobusów wodorem oraz dziewięciu punktów ładowania autobusów energią elektryczną, a także szkolenia dla kierowców i mechaników z zakresu obsługi pojazdów.

Jak informuje miasto, złożony w styczniu wniosek został pozytywnie rozpatrzony przez NFOŚiGW. Chełm w ramach programu Zielony Transport Publiczny otrzyma ponad 100 mln zł. – To dla nas, nie boję się tego określenia, prawdziwy przełom cywilizacyjny. Będziemy również jednym z pierwszych miast, które praktycznie w całości realizować będzie transport publiczny (bezpłatny!) z wykorzystaniem autobusów wodorowych – mówi Jakub Banaszek, prezydent Chełma.

Niezależnie od tego niedawno podpisano z Solarisem umowę na dostawę sześciu ok. 9-metrowych autobusów jednoczłonowych niskowejściowych spalinowych, wyposażonych w silnik diesla Euro 6. Dostawy pojazdów mają zakończyć się w grudniu. Koszt pojazdów to ok. 9 mln zł.

Tabor Chełmskich Linii Autobusowych składa się obecnie z 34 autobusów. Pojazdy nie są pierwszej młodości – ich średnia wieku wynosi 17,41 lat.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
#Wodór w transporcie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony