Partnerzy serwisu:

Chełm kupuje nowe autobusy. Spalinowe

Witold Urbanowicz 17.03.2021

Chełm kupuje nowe autobusy. Spalinowe
fot. CLA
Chełm ubiega się o środki na zakup 15 autobusów elektrycznych i 15 wodorowych, co miało pozwolić na wymianę 100% floty pojazdów. Zanim to się stanie, do miasta przyjadą autobusy spalinowe. Rozpisano właśnie przetarg na dostawy sześciu autobusów z możliwością zwiększenia zamówienia do ośmiu.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa sześciu autobusów jednoczłonowych niskowejściowych spalinowych, wyposażonych w silnik diesla Euro-6. Przewidziano również opcję w postaci możliwości dostarczenia dwóch kolejnych pojazdów.

Zamawiający wymaga autobusów o długości 8,4-9,5 m, mieszczących min. 60 pasażerów, w tym min. 18 na miejscach siedzących. W pojeździe powinny znajdować się drzwi w układzie 1-2-0 (dwuskrzydłowe o szerokości 1200 mm, jednoskrzydłowe – 720 mm). Autobusy powinny mieć niską podłogę na całej długości – z wejściem na wysokości maks. 320 mm. Wymagany jest silnik o mocy netto od 150 kW, z funkcją ograniczeni prędkości do 85 km/h. Wymagane są klimatyzacja, ogrzewanie wnętrza konwektorami i systemem nagrzewnic, z dodatkowym ogrzewaniem wodnym, porty USB do ładowania urządzeń mobilnych, kasowniki, tablice informacyjne wewnętrzne i zewnętrzne, system zliczania pasażerów, monitoring, nagłośnienie.

Termin składania ofert mija 28 kwietnia. Startować mogą firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat wykonały należycie co najmniej jedną dostawę, polegającą na dostarczeniu co najmniej trzech autobusów EURO 6. O wyborze zdecydują cena (60%), gwarancja i parametry techniczne (40%). Pod uwagę brane będą gwarancja, spalane, moc silnika, liczba miejsc siedzących, szyba dzielona w osi pojazdu. Szacowana wartość zamówienia to 5,445 mln zł. Autobusy mają zostać dostarczone do 3 grudnia.

Jednocześnie, jak pisaliśmy, władze Chełma ubiegają się w ramach programu NFOŚiGW „Zielony Transport Publiczny” o dofinansowanie zakupu 15 12-metrowych autobusów wodorowych (wykorzystujących ogniwa paliwowe) oraz 15 autobusów elektrycznych, ładowanych z zewnętrznego źródła zasilania. Te drugie mają dzielić się na 9-metrowe (5 sztuk) i 12-metrowe (10 sztuk). To miało, w zamierzeniach, pozwolić na wymianę całej floty autobusowej.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony