Partnerzy serwisu:

Chełm chce rowerów miejskich

Jakub Rösler 20.08.2021

Chełm chce rowerów miejskich
fot. Nextbike
Chełm razem z gminą Kamień ogłosiły przetarg na stworzenie i dostawę systemu roweru miejskiego i gminnego. System ma składać się ze 180 różnych rowerów. Przewidziano w nim obecność rowerów cargo i tandemów. Oferty można składać do 21 września tego roku.
Zamówienie wpisuje się w rozwój Chełmskiego Obszaru Funkcjonalnego. Przedmiotem zamówienia jest system roweru miejskiego i gminnego który poza jednośladami ma zawierać także stacje rowerowe, aplikację ze stroną internetową, a także tablice informacyjne. System ma posiadać 17 stacji, z czego 14 ma być zlokalizowanych w Chełmie, 2 na terenie gminy Chełm, a jedna na terenie gminy Kamień. Całość ma liczyć 180 rowerów, w tym 10 rezerwowych. W zamówieniu przewidziano różne rodzaje dostępnych jednośladów, takich jak rowery cargo, których ma być 10, z czego po 1 w gminie Chełm i Kamień, czy też 5 rowerów tandem. Ponadto system rowerów ma posiadać 15 jednośladów z fotelikiem dziecięcym, a resztę mają stanowić podstawowe rowery z koszykiem. W systemie nie będzie rowerów ze wspomaganiem elektrycznym.

Rowery cargo mają mieć minimalną ładowność skrzyni na poziomie 80 kg, a ich maksymalna ładowność nie może przekroczyć 100 kg. Mają być także trójkołowe. Rowery z fotelikami będą mogły zabrać małych pasażerów o wadze maksymalnej 22 kilogramy. Zwykłe rowery nie mogą ważyć więcej niż 25 kilogramów, a każdy rower będzie miał także zamontowany uchwyt na telefon. Wszystkie jednoślady muszą być fabrycznie nowe, posiadać GPS, a także blokadę umożliwiającą odstawianie roweru obok stacji.
Każda z nich ma mieścić 15 rowerów i ma mieć możliwość parkowania w nich rowerów specjalnych.

Wykonawca jest też zobowiązany do stworzenia strony internetowej i aplikacji mobilnej, które będą umożliwiały rejestrację i możliwość wypożyczenia roweru. Dodatkowo ma powstać także biuro obsługi klienta. Zarówno strona, jak i aplikacja maję być wykonane w języku polskim, angielskim i rosyjskim.

O zamówienie mogą ubiegać się firmy, które w ostatnich 3 latach (lub też krótszym okresie, o ile powstały w ciągu 3 ostatnich lat), zrealizowały minimum jedną dostawę na system roweru miejskiego, który zawiera minimum 8 stacji i 90 rowerów. Oferty można składać do 21 września. Wybór zostanie dokonany w oparciu o cenę, która ma wagę 60%, a także gwarancję, oszacowaną na 40%. Po podpisaniu umowy system ma powstać i zostać dostarczony w ciągu 45 dni.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rower w mieście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony