Partnerzy serwisu:

Charków zapowiada produkcję tramwajów

Witold Urbanowicz 16.06.2020

Charków zapowiada produkcję tramwajów
mat.
Hennadij Kernes, mer Charkowa na wschodzie Ukrainy, zapowiedział rozpoczęcie w mieście produkcji tramwajów. Pierwszy charkowski tramwaj ma zjechać z linii produkcyjnej w ciągu dwóch lat.
Produkcja niskopodłogowych tramwajów będzie odbywać się we współpracy z firmą Ekopolis ChTZ. Dziś (16 czerwca) odbyło się w ej sprawie spotkanie w Ratuszu, w którym udział wzięli przedstawiciele miasta, firmy Ekopolis, Charkowskiej Fabryki Traktorów (ChTZ) i grupy DCH.

– Po pierwsze, to rozwój przemysłu Charkowa. Po drugie, to ekologia – nie ma bardzie przyjaznego środowisku środka transportu niż tramwaj. Po trzecie, to szansa na rozwój transportu. Jednocześnie pomożemy fabryce Elektrotjażmasz, w której będziemy zamawiać pojazdy dla Charkowa – ogłosił Hennadij Kernes, mer Charkowa.

Jak dodaje Kernes, pierwszy charkowski tramwaj ma opuścić zakład w ciągu dwóch lat. – Dzięki wspólnemu wysiłkowi będziemy w stanie nie tylko całkowicie odnowić tabor w Charkowie, ale też w całej Ukrainie. Według ekspertów w kraju trzeba wymienić blisko tysiąc wagonów – wylicza Kernes.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony