Partnerzy serwisu:

Casablanca. Daimler dostarczy 500 mercedesow do Maroka

Jakub Dybalski 10.02.2020

Casablanca. Daimler dostarczy 500 mercedesow do Maroka
Fot. Daimler Buses
Daimler Buses podpisał umowę na dostawę 500 autobusów do marokańskiej Casablanki. Pojazdy zostaną wyprodukowane w tureckiej fabryce Daimlera i trafią do północnej Afryki do końca roku.
Zamówienie jest łączone, odbiorcami są zarówno ECI Al Baida, czyli organizator transportu w aglomeracji Casablanki, jak i tamtejszy oddział hiszpańskiego przewoźnika ALSA, który niedawno podpisał 10 kontrakt na przewozy w tym mieście, który może zostać przedłużony o kolejne 5 lat.

Do Casablanki trafi 420 12–metrowych Mercedesów Conecto, a także 80 przegubowych Mercedesów Conecto G. Wszystkie będą napędzane silnikami diesla spełniającymi normę Euro 6. Zgodnie z zapowiedziami mają być dostarczane sukcesywnie do końca tego roku.

Na tym zakupy w Casablance się nie kończą, bo według umowy ALSA ma zapewnić w sumie 700 nowych pojazdów. Pozostałe 200 pojazdów trafi tam na podstawie umowy z hiszpańskim Irizarem. Będą to 12–metrowe autobusy Irizar i3le, zbudowane na podwoziu Scanii w marokańskiej fabryce Irizara w mieście Skhirat.

Nie będą to pierwsze Mercedesy Conecto w Maroku. W zeszłym roku 100 autobusów tej marki trafiło do stolicy kraju, Rabatu.
PARTNER DZIAŁU



Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony