Partnerzy serwisu:

Bytów będzie miał komunikację miejską [oferty]

Jakub Madrjas, Michał Szymajda 25.11.2020

Bytów będzie miał komunikację miejską [oferty]
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Gmina Bytów ogłosiła przetarg na operatora publicznego transportu zbiorowego. Samorząd ma już umowy na budowę węzła przesiadkowego i dostawę autobusów. 25 listopada poznaliśmy oferty, które złożyli chętni do obsługi linii przewoźnicy.
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez operatora usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie gminy Bytów od połowy 2021 do końca 2027 roku (łącznie 79 miesięcy). Gmina opiera się przy wyborze oferty na cenie tylko w 60%. Aż 30% punktów można uzyskać za podstawienia autobusu zastępczego, a 10%, za dysponowanie autobusem zastępczym spełniającym normę spalin Euro 6.

Chętnych do wykonywania usług jest aż ośmiu. Najdroższą ofertę złożył słupski PKS - na 6,985 mln złotych, najtańszą - na kwotę 4,745 mln bytowski PKS. Gmina Bytów poinformowała, że na zadanie zamierza przeznaczyć 6 996 mln złotych, więc nawet najdroższa oferta pozostaje w grze, choć oczywiście faworytem jest PKS Bytów. Niemal wszyscy operatorzy zapewniają autobus zastępczy z normą emisji spalin Euro 6. Czas jego podstawienia firmy deklarują maksymalnie na 30 minut.

Operator zobowiązany będzie do realizacji przewozów na dwóch liniach komunikacyjnych wraz z ich modyfikacjami, czyli 1, 1A, 1B, 2, 2A i 2B. Na każdej z linii zaplanowano po 31 kursów okrężnych w dniu powszednim, po 15 w sobotę i po 13 w niedzielę.

Zakłada się trzy zadania przewozowe w dni powszednie oraz po jednym w sobotę i w niedzielę. W weekendy eksploatowany będzie tylko jeden autobus. Wszystkie zadania przewozowe rozpoczynają się i kończą na przystanku przy ul. Dworzec w Bytowie.

Roczny szacowany przebieg to nie więcej niż 150 tysięcy km (nie uwzględnia się kilometrów dojazdowych i zjazdowych). Szacunkowa ilość kilometrów przyjęta do rozliczenia usługi wynosi 987,5 tysiąca. 

Gmina Bytów dwukrotnie próbowała kupić autobusy, w końcu dostawcą została firma ABPBus ze Słupska (umowę podpisano w kwietniu). Miasto otrzymało też aż 16,5 mln zł dotacji do budowy węzła integracyjnego (to jeden z 34 węzłów integracyjnych w województwie pomorskim). Budowa już się rozpoczęła.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony