Partnerzy serwisu:

Bytów chyba tym razem wybierze dostawcę autobusów. ABPBus z niższą ofertą

Jakub Dybalski 11.02.2020

Bytów chyba tym razem wybierze dostawcę autobusów. ABPBus z niższą ofertą
fot. Michał Szymajda
Najpewniej ABPBus ze Słupska dostarczy do Bytowa trzy miejskie autobusy MIDI. W powtórzonym przetargu zaproponowała cenę marginalnie niższą niż rywal i prawie na styk mieszczącą się w budżecie.
Napisaliśmy „najpewniej”, bo mając w pamięci pierwsze podejście do zakupów w Bytowie, może być różnie. Gmina, jeszcze w zeszłym roku, rozpisała przetarg na trzy miejskie autobusy MIDI, ale musiała… odrzucić obie oferty. Propozycja ABPBus była tak zaszyfrowana, że nie dało się jej otworzyć. Z kolei w ofercie rywala, firmy Creobus, zabrało jednej ze stron formularza ofertowego. Istotnej, bo na niej określona była deklarowana gwarancja.

Tym razem najwyraźniej wszystko było kompletne i dostępne. Wiadomo było, że w Bytowie na zamówienie przeznaczono 2 890 500 zł. Można się było spodziewać, że oferenci będą równać do tej sumy. ABPBus zaproponował autobusy za 2 887 425 zł. Z kolei jego rywal, czyli firma MMI zażądała 2 888 532 zł. Różnica jest więc nieznaczna, ale ponieważ obaj dostawcy zapowiedzieli 36–miesięczną gwarancję, a poza ceną to jedyne kryterium, zamówienie trafi zapewne do pierwszego z wymienionych.

Do Bytowa trafią autobusy MIDI z silnikami diesla spełniającymi normę Euro 6, z dwojgiem drzwi w układzie 2–2–0. Będą mieścić 70 pasażerów, z czego 24 na miejscach siedzących. Zaplanowano niskie wejścia, oraz niską podłogę między pierwszymi i drugimi drzwiami. Powinny zostać dostarczone do 15 kwietnia 2021 r.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony