Partnerzy serwisu:

Bytom wyremontuje torowiska na Piekarskiej i Zabrzańskiej

Kasper Fiszer 17.09.2021

Bytom wyremontuje torowiska na Piekarskiej i Zabrzańskiej
Tramwaj na ul. Piekarskiejfot. Ludek, lic. CC BY-SA 3.0
Najbliższe lata mają przynieść dwie istotne inwestycje tramwajowe na terenie Bytomia. Zmodernizowane mają zostać trasy linii 38 i 5. W przypadku torowiska w ciągu ul. Piekarskiej toczy się już postępowanie przetargowe.
Najważniejszą z zapowiadanych przez władze Bytomia inwestycji w infrastrukturę tramwajową jest planowana modernizacja torowiska linii nr 38 w ul. Piekarskiej. W ramach tego samego przedsięwzięcia przebudowana ma zostać także ul. Sądowa. Zadanie jest dofinansowane ze środków europejskich w ramach szerokiego programu modernizacji linii tramwajowych na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii połączonego z zakupem taboru.

Zaplanowana kolejna inwestycja tramwajowa

– Spółka Tramwaje Śląskie wspólnie z gminą Bytom i Bytomskim Przedsiębiorstwem Komunalnym ogłosiła przetarg na wykonanie przebudowy. Termin składania ofert minie 6 października – mówi Tomasz Sanecki, inspektor w Biurze Prasowym Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Zapowiada jednocześnie, że przebudowane zostanie także torowisko biegnące wzfłuż ul. Zabrzańskiej. Projekt zakłada równoczesne prowadzenie prac drogowych.

– To jedna z najważniejszych dróg wjazdowych do miasta o charakterze wojewódzkim – podkreśla nasz rozmówca. Wskazuje także na duże znaczenie biegnącej równolegle do szosy tramwajowej linii nr 5. Na razie magistrat nie poinformował o szczegółach, a także terminie czy sposobie finansowania tej inwestycji.

Pandemia? „Szereg drobnych perturbacji”


Jak na dotychczasową realizację panów inwestycyjnych wpłynęła pandemia koronawirusa? – W jej pierwszym okresie część robót remontowych okazała się łatwiejsza do wykonania z powodu znacznie mniejszego ruchu na drogach – stwierdza przedstawiciel miasta. Później miał jednak miejsce szereg drobnych perturbacji związanych z absencją pracowników, w tym operatorów maszyn, w przypadku których często praca całej ekipy budowlanej była utrudniona bądź niemożliwa.

– Miało to wpływ na terminowość wykonywania prac – stwierdził Tomasz Sanecki. Zaznacza, że problemy dotyczyły jednak wykonawców robót, nie leżały zaś po stronie UM Bytom.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport