Partnerzy serwisu:

Bytom: Wybrany wykonawca remontu torów na Frycza-Modrzewskiego

Witold Urbanowicz 20.10.2020

Bytom: Wybrany wykonawca remontu torów na Frycza-Modrzewskiego
fot. Google Street Map
Tramwaje Śląskie po pięciu miesiącach rozstrzygnęły przetarg, organizowany wspólnie z miastem Bytom, na przebudowę jezdni i infrastruktury tramwajowej w ciągu Frycza-Modrzewskiego. W ramach robót zostanie wydłużony odcinek dwutorowy. Na realizację prac przeznaczono 17 miesięcy.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla przebudowy jezdni i infrastruktury tramwajowej w ciągu Frycza-Modrzewskiego na odcinku od skrzyżowania ul. Zabrzańskiej do ul. Młyn Szombierski w Bytomiu. Długość odcinka wynosi ok. 1300 mtp.

Torowisko w ciągu ul. Frycza-Modrzewskiego jest jednotorowe, wydzielone z jezdni, w konstrukcji klasycznej, podsypkowej. W obrębie skrzyżowania z Zabrzańską zmienia się w linię dwutorową o konstrukcji bezpodsypkowej w zabudowie z asfaltu.

Na odcinku od ul. Zabrzańskiej do Skweru Larischa zaprojektowano torowisko dwutorowe w konstrukcji klasycznej, podsypkowej. Oznacza to wydłużenie odcinka dwutorowego o ok. 250 m. Na pozostałym odcinku pozostanie jednotorowe. Zakres prac, zlecany przez Bytom, obejmuje przebudowę całej jezdni wraz z podbudową i chodnikami.

Termin składania ofert minął w połowie maja. O zamówienie ubiegało się aż sześć podmiotów. Ostatecznie w zeszłym tygodniu został ogłoszony zwycięzca – to firma Silesia Invest, która złożyła najtańszą ofertę, opiewającą na kwotę 16,728 mln zł brutto.

Wybór musi jeszcze uprawomocnić się. Na realizację prac przewidziano 17 miesięcy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony