Partnerzy serwisu:

Bytom: Oferty na przebudowę i rozbudowę torowiska na Piekarskiej dla 38

Witold Urbanowicz 14.10.2021

Bytom: Oferty na przebudowę i rozbudowę torowiska na Piekarskiej dla 38
fot. archiwum Tramwaje Śląskie
Tramwaje Śląskie otworzyły oferty w przetargu na przebudowę torowiska w ul. Piekarskiej i Sądowej w Bytomiu. Prace umożliwią wydłużenie linii 38 do pl. Sikorskiego – o ile znajdą się dodatkowe środki.
Przedmiotem przetargu, ogłoszonego wspólnie z Bytomskim Przedsiębiorstwem Komunalnym, jest gruntowna przebudowa ul. Piekarskiej. Ulica zostanie przebudowana na całej długości – od skrzyżowania z ul. Sądową aż do przystanku tramwajowego po północnej stronie skrzyżowania z ul. Powstańców Śląskich. Modernizacją objęte zostanie torowisko od przystanku Bytom Powstańców Śląskich wzdłuż ul. Piekarskiej wraz z rozjazdem na skrzyżowaniu z ul. Sądową i dalej wzdłuż ul. Sądowej do jej skrzyżowania ul. Powstańców Warszawskich włącznie z rozjazdem torowym.

Wybudowane zostaną nowe platformy przystankowe, w tym także tzw. przystanki wiedeńskie. Na końcowym przystanku linii nr 38, czyli przystanku Bytom Powstańców Śląskich, powstanie dwutorowa krańcówka z torem odstawczym. Zaplanowano budowę nowych relacji na skrzyżowaniu ulicy Piekarskiej z ulicą Sądową i następnie ulicy Sądowej z ulicą Powstańców Warszawskich, co pozwoli na wydłużenie trasy linii nr 38 do placu Sikorskiego

Wczoraj (13 października) minął termin składania ofert. Wystartowały dwie firmy. Eurovia Polska wyceniła prace na 49,0 mln zł brutto, a PORR – na 54,5 mln zł brutto. To dużo powyżej budżetu określonego na 27,7 mln zł. Teraz zamawiający muszą zastanowić się co zrobić – czy unieważnić postępowanie, czy znaleźć dodatkowe środki.

Zadanie realizowane będzie w trybie projektuj i buduj. Przewidziano wykonanie prac projektowych wraz z pozyskaniem decyzji administracyjnych w terminie do 5 miesięcy od dnia podpisania umowy, a następnie realizację robót w terminie do 12 miesięcy od zaakceptowania dokumentacji projektowej.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony