Partnerzy serwisu:

Bydgoszcz zapowiada remont torowiska na Toruńskiej. Ceny będa niższe?

Witold Urbanowicz 21.06.2019

Bydgoszcz zapowiada remont torowiska na Toruńskiej. Ceny będa niższe?
Bydgoszcz zapowiada remont torowiska na Toruńskiej
Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy wysłał do dziennika urzędowego UE wstępne ogłoszenie informacyjne o zamiarze przeprowadzenia przetargu na projekt i przebudowę torowiska tramwajowego w ciągu ulicy Toruńskiej. To już drugie podejście do remontu tego odcinka sieci.
Przedmiotem zapowiadanego przetargu jest zaprojektowanie i wykonanie przebudowy torowiska tramwajowego w ciągu ulicy Toruńskiej w Bydgoszczy od ronda Toruńskiego do skrzyżowania z ul. Spokojną oraz na odcinku od skrzyżowania z Al. Prezydenta Kaczyńskiego (dawniej Al. Planu 6-letniego) do pętli tramwajowej „Stomil” w rejonie ul. Spadzistej. Zakres zadania obejmować będzie m.in. przebudowę torowiska tramwajowego wraz z infrastrukturą przystankową, siecią trakcyjną, systemem sterowania zwrotnic i odwodnieniem torowiska. W ramach zamówienia przewiduje się przebudowę przejazdów i przejść przez torowisko, przebudowę i zabezpieczenie istniejących sieci uzbrojenia terenu będących w kolizji z projektowanym układem torowym, przebudowę sieci elektroenergetycznej w zakresie oświetlenia ulic, modernizację podstacji trakcyjnych P2 i P9 oraz rozbudowę systemu informacji pasażerskiej. Przetarg zapowiadany jest na koniec września.

Podobny przetarg ZDMiKP ogłaszał w zeszłym roku, ale postępowanie zakończyło się niepowodzeniem. O zamówienie ubiegało się trzech wykonawców. Najtańsza oferta niemal dwukrotnie przekraczała zaplanowany budżet, określony na kwotę blisko 61 mln zł brutto.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony